Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Lundtofte Boldklub

Klubnavn: Lundtofte Boldklub
Forkortelse: LB
Adresse: Ravnholmvej 11
Postnrby: 2800 Kgs.Lyngby
Land: Danmark
Webadresse: www.lundtofte-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Lundtofte Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Lundtofte Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Lundtofte Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Lundtofte Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Lundtofte Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Lundtofte Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Lundtofte Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Lundtofte Boldklub. Ønsker Lundtofte Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Lundtofte Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 5. - 6. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 17. aug 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Opstartsstævne 2013 - Jernløse Boldklub 30. mar 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
BSF U10 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 2. mar 2013
BSF U10 stævne i TopDanmark Hallen 17. feb 2013
Taastrup FC - Børnestævne 2013 3. feb 2013
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 12. - 13. jan 2013
VÆRLØSE CUP 2013 12. jan 2013
HIK CUP - december 27. - 30. dec 2012
Steen B Cup i Valby 27. - 28. dec 2012
Jernløse Cup 2012 1. - 2. dec 2012
Cool Kids Cup 31. okt 2012 - 31. mar 2013
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
AB Pelican Cup 2012 29. sep 2012
Danske Bank Cup 2012 i Værløse 2. sep 2012
First Hotel Sommercup 2012 11. - 12. aug 2012
SB-CUP 11. aug 2012
BK Frihedens kræmmercup 4. - 5. aug 2012
Gvi cup 22. - 24. jun 2012
HJORTEN CUP 28. maj 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Pinse Cup 2012 26. - 28. maj 2012
Spar Nord cup 2012 26. - 27. maj 2012
AB Cup 2012 25. - 27. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
BSF Opstartsstævne 14. apr 2012
Opstartsstævne 2012 - Jernløse Cup 7. apr 2012
Danske Bank Cup i Smørum 18/3 18. mar 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
De gamle kæmper i HIF 3. - 4. mar 2012
Pokal Turnering Sjælland 1. mar - 25. maj 2012
Virum-Sorgenfri B-stævne 25. - 26. feb 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 18. feb 2012
VÆRLØSE CUP 2012 14. jan 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Vibe Malerfirma Cup 2011/12 13. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Junckers Cup ( Zebra cup ) 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2011
Jule stævne 2011 i SjSi 10. - 11. dec 2011
Avarta Julestævne 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Rødovre Mesterskabet i U9 24. sep 2011
Danske Bank Cup 2011 i Værløse 4. sep 2011
Rico Cup årgang2002 28. aug 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
BS72 DRENGE-CUP 2011 20. aug 2011
AL-mini cup 20. - 21. aug 2011
SB-CUP 13. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Suså Cup 2011 6. aug 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2011 18. jun 2011
Pinsecup 2011 11. - 13. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
AB Cup 2011 10. - 12. jun 2011
Dagli Brugs Cup i Ugerløse 2. - 4. jun 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
Hvidebæk Cup 10. apr 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
SYDBANK Cup 2011 / Ejby IF 68 5. - 6. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Virum-Sorgenfri B-stævne 26. - 27. feb 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - 27. feb 2011
MK Fodbold Cup 18. - 20. feb 2011
HIK Indestævne 12. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Haslev Cup 5. feb 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
Mikro- og børnestævne for breddehold 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2010 17. - 19. dec 2010
Jernløse Cup 2010 4. - 5. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Suså Lions Cup 2010 30. - 31. okt 2010
MiniCup 17. okt 2010
Nykredit Cup 11. sep 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
BS72 DRENGE-CUP 2010 21. aug 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
DrengeCup 2009 (turnering) 23. okt - 15. nov 2009
AIF - Podestævne 20. sep 2009
Sommerstævne Grantoften IF 15. - 16. aug 2009
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2009 13. jun 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Ganløse Nordea Cup feb/mar 2009 28. feb - 1. mar 2009
GHB PODESTÆVNE 22. feb 2009
VinterCup 2009 24. jan - 29. mar 2009
Vamdrup Futsal stævne 10. jan 2009
Spar Nord Cup Julestævne 29. - 30. nov 2008
DrengeCup 2008 (turnering) 19. okt - 9. nov 2008
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2008 8. jun 2008
Sommerland Sjælland Drenge Cup 10. jun 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter