Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben FREM

Klubnavn: Boldklubben FREM
Forkortelse: FREM
Adresse: Julius Andersensvej 7
Postnrby: 2450 København SV
Land: Danmark
Webadresse: www.bkfrem.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben FREM på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben FREM har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben FREM har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben FREM's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben FREM logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben FREM. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben FREM og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben FREM. Ønsker Boldklubben FREM ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben FREM's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Frem Cup 2012 5. feb 2012
Frem Cup 2011 15. jan 2011
Frem Cup jan. 2010 16. jan 2010
Frem Cup nov. 2009 14. nov 2009
Frem Cup nov. 2008 16. nov 2008
Jørgen Holm Cup 16. nov 2008
Frem Cup 2008 9. - 10. feb 2008
Frem Cup 2007 17. - 18. nov 2007
Frems kagemandsstævne 17. maj 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
KORCH CUP 25. - 26. okt
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - 9. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Combi Cup U14 8. - 10. nov 2013
B1909 Combi Cup U13 1. - 3. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
bo-Hus cup 2013 17. - 20. maj 2013
Åshöjdencup 2013 - Kr. himmelfartsdag 9. - 12. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Bagsværd Cup 4. - 5. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
Nordea Fonden CUP 23. - 24. feb 2013
Gladsaxe Cup 16. - 17. feb 2013
HIK CUP - februar 16. - 17. feb 2013
B1909 Combi Cup 2013 1. - 3. feb 2013
BSF Indendørsstævne Forår 2013 19. - 20. jan 2013
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 12. - 13. jan 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - 20. jan 2013
Nyråd Cup 2013 4. - 13. jan 2013
Junckers Cup ( Zebra cup ) 2013 4. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 14. - 16. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
Nordea Fonden CUP 24. - 25. nov 2012
FK Sydsjælland 05 Cup 2012 16. - 18. nov 2012
Taastrup FC Inde Cup 2012 9. - 11. nov 2012
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
VSF Cup 2012 28. - 30. sep 2012
Kalles Kaffe Cup 8. - 9. sep 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
FB Rotary CUP 2012 25. - 26. aug 2012
Limfjordscup 2. - 5. aug 2012
AB Cup 2012 25. - 27. maj 2012
Laudrup & Høgh Street 2012 - Næstved 17. maj. 17. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
DiBa Store Bededags Cup 2012 4. - 6. maj 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
Frem Cup 2012 5. feb 2012
B1909 Combi Cup 2012 3. - 5. feb 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Fodboldfabrikken Julecup (U19 drenge) 17. dec 2011
Sportmaster Indendørs Cup (Ringsted Cup) 16. - 18. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
Fodboldfabrikken Cup 2011 - Årgang 2001 13. nov - 4. dec 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
SGIF Loppe Stævne 27. aug 2011
Havdrup Sommer Cup 2011 21. aug 2011
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Spar Nord Cup 2011 29. - 31. jul 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2011 18. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Spar Nord cup 2011 11. - 12. jun 2011
Fremad Amager Cup 28. - 29. maj 2011
DIBA St. Bededags Cup 2011 20. - 22. maj 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
Ungdomscup på Fodboldfabrikken 14. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - 27. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Børne- og ungdomsstævne for breddehold 5. feb 2011
B1909 Combi Cup 4. - 6. feb 2011
Skuldelev stævnet 29. - 30. jan 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Danske Bank Cup (BSV) 21. - 23. jan 2011
Frem Cup 2011 15. jan 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Hvalsø Cup 2011 7. - 9. jan 2011
Mazda Cup i Fodboldfabrikken 7. - 8. jan 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2010
Møns Bank Cup 27. - 29. dec 2010
Tuse Senior Cup 2010 27. - 28. dec 2010
Stadium Cup (Ringsted Cup) 18. - 19. dec 2010
Vestia Stævne 18. dec 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2010 17. - 19. dec 2010
Osted IF indestævne 11. - 12. dec 2010
Breddestævne 11. dec 2010
Danske Bank Julecup 10. - 12. dec 2010
Sparekassen Sjællands Julestævne 27. - 28. nov 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - 28. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
Daglibrugsen Cup 2010 5. - 7. nov 2010
Champions League for Kids - vinterturnering 30. okt 2010 - 27. mar 2011
Mikkel Kessler Soccer Cup København 11. sep - 12. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 29. aug 2010
BS72 DRENGE-CUP 2010 21. aug 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
7 mandsstævne Grantoften 7. - 8. aug 2010
Gevinsten Cup 10 7. - 8. aug 2010
Super Brugs Cup 2010 6. - 8. aug 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Københavns Andelskasse Cup 2010 19. jun 2010
Raske Børn Hjælper Syge Børn – 19. jun 2010
Gadstrup Mini-VM 5. jun 2010
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
Spar Nord cup 2010 22. - 23. maj 2010
AB Cup 2010 21. - 23. maj 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
Virum-Sorgenfri B-stævne 27. - 28. feb 2010
Vestia breddestævne 27. feb 2010
Vestia B-stævne 20. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
AIK 65 Strøby Cup 2010 30. jan - 7. feb 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (16/17) 16. - 17. jan 2010
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
Vallensbæk Futsal 10. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
KB Julestævne 19. - 20. dec 2009
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
Julestævne i Næstved 28. - 29. nov 2009
Vinter-Cup 2009-2010 28. nov 2009 - 28. mar 2010
Want2Bowl Cup 2009 20. - 22. nov 2009
AB Tårnby Cup 2009 5. - 6. sep 2009
JB Cup 2009 29. - 30. aug 2009
Stryhns Cup 2009 8. - 9. aug 2009
KB Cup 8. - 9. aug 2009
Kerteminde Cup 2009 26. - 28. jun 2009
CIK Cup 2009 13. jun 2009
Danske Bank cup 1. jun 2009
Dragør Boldklub Pinsestævne 2009 30. - 31. maj 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Lagkagestævne 2009 21. maj 2009
Vestia breddestævne 28. - 29. mar 2009
Ganløse Nordea Cup feb/mar 2009 28. feb - 1. mar 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
GHB PODESTÆVNE 22. feb 2009
IndoorCup 2009 (store/små mål) 15. feb 2009
KØGE BUGT CUP 2009 6. - 8. feb 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (24/25) 24. - 25. jan 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (17/18) 17. - 18. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
ABC CUP 2009 10. - 11. jan 2009
Jægerspris Cup 2009 afd. 1 10. - 11. jan 2009
KIF Senior Cup 2009 10. jan 2009
Hvalsø Cup 2009 3. - 4. jan 2009
Ølstykke-Cup 3. - 4. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
FUTSAL CUP 2008 29. dec 2008
XMAS CUP 2008 20. dec 2008
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Spar Nord Cup Julestævne 29. - 30. nov 2008
DrengeCup 2008 (turnering) 19. okt - 9. nov 2008
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Rasmus Klump Mikro Cup 24. maj 2008
Pinsestævne 2008 10. - 11. maj 2008
DIBA St.Bededag 18. - 19. apr 2008
Løvecup 2008 18. - 20. apr 2008
FREMAD VALBY CUP(årg01) 29. mar 2008
Ganløse Nordea Cup mar 2008 1. - 2. mar 2008
GHB PODESTÆVNE 9. feb 2008
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - 20. jan 2008
Sundby Cup 2007 8. - 9. sep 2007
Tårnby Cup 2007 1. - 2. sep 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter