Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Fremad Amager

Klubnavn: Boldklubben Fremad Amager
Forkortelse:
Adresse: Sundbyvestervej 60
Postnrby: 2300 København S
Land: Danmark
Webadresse: www.fremad-amager.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Fremad Amager på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Fremad Amager har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Fremad Amager har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Fremad Amager's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Fremad Amager logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Fremad Amager. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Fremad Amager og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Fremad Amager. Ønsker Boldklubben Fremad Amager ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Fremad Amager's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Fremad Amager Cup 28. - 29. maj 2011
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Pigestævne i Nørrebrohallen 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
Øens Hold Cup (U8-U12) 12. - 14. okt 2018
FTT18 - Football Talent Trophy 2018 - U12 14. - 16. sep 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Orient 2008 Cup 23. jun 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - 12. mar 2017
BFC Lundegården Cup 2017 5. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
HUI Årgang 2007 Cup 10. sep 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Kastrup Tag-it cup 28. maj 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Estate Cup Lystrup INDE 2015 31. jan - 1. feb 2015
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
DBU København Beach Soccer for børn 28. - 29. jun 2014
Buff Cup 04 21. jun 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 21. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
Avarta U13 pigestævne 26. jan 2014
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter