Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Dalum IF

Klubnavn: Dalum IF
Forkortelse:
Adresse: Dalumvej 95 D
Postnrby: 5250 Odense Sv
Land: Danmark
Webadresse: www.dalumif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Dalum IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Dalum IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Dalum IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Dalum IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Dalum IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Dalum IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Dalum IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Dalum IF. Ønsker Dalum IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Dalum IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
FodboldDalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold

Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec

Kom til Odense og deltag af Fyns mest populære indestævner. I år har vi delt stævnerne op i Pige og Drenge stævner. Vi lover min 6 kampe til alle hold og alle spiller finale puljer. Begrænsede antal pladser med 16 hold pr årgang Skynd dig at tilmelde
Logo Dalum Multi Cup - Piger
FodboldDalum Multi Cup - Piger

Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov

Fyns mest populæreindendørsstævne! Vi tilbyder min. 6 kampe til alle hold. Alle går videre til niveau inddelt slutspil. For U8-U12 er der medaljer til alle. For U13-U18 præmier til vindere i de op til 4 slutspilspuljer.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Dalum Pige Cup 2016 19. jun 2016
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
DALUM LIGA CUP 25. maj 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
Dalum Multi Cup 2012 - U6 til U11 10. - 11. nov 2012
Mesterskabsstævnet for U6 15. sep 2012
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
Dalum Multi Cup 2011 - U6 til U11 12. - 13. nov 2011
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
Dalum Multicup 2009 - U12-U16 12. - 13. dec 2009
Dalum Multicup 2009 - U6 til U11 14. - 15. nov 2009
Dalum Drengestævne 2008 7. - 9. mar 2008
Dalum IF Multicup 2007 for U11-U16 7. - 9. dec 2007
Dalum IF Multicup 2007 for U5-U10 10. - 11. nov 2007
Dalum Drengestævne 2007 16. - 18. mar 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Øens Hold Cup - drenge (U8-U12) 13. - 15. okt 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Marius Pedersen Sommer Cup 2017 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Kommunemesterskabet 17. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Fodbold Stævne Højby 13. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
B.67 U11 pokalCup 7. maj 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 19. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Hvidevaredoktorens mini-stævne 11. mar 2017
Carlsberg Sport Cup 2017 5. - 26. mar 2017
Hvidevaredoktorens stævne 4. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Marius Pedersen - Vinter Cup 2017 i Rolfsted 25. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
U6 & U7 mix Indestævne. 28. jan 2017
Kværndrup Cup 2017 21. jan - 5. feb 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 26. - 27. nov 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Marcus Cup 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
OKS CUP 2016 10. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
Odense Renovations Cup 2016 14. aug 2016
Marius Pedersen Sommer Cup 2016 13. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
Super Brugs Cup 2016 5. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
Dalum Pige Cup 2016 19. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
Fraugde Trænings CUP 19. mar 2016
Hvidevaredoktorens stævne 12. mar 2016
Hvidevaredoktorens mini-stævne 5. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
HIF CUP 2016 5. - 7. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
BIFUS CUP 2016 30. jan 2016
U6 & U7 mix Indestævne. 30. jan 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julepodestævne 19. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Tarup Vvs cup V. Søren Rasmussen 28. nov 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
ULIGA Winter Cup - 2003-2007 Drenge A/Elite 31. okt 2015 - 14. feb 2016
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BedreBolig Indestævne 2015 24. - 25. okt 2015
Champions League for Kids 24. okt 2015 - 27. mar 2016
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
Rolfsted Sommer Cup 2015 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Odense Renovations Cup 2015 13. - 14. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
Home Erhverv Mini-Stævne 21. mar 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
Rolfsted Vinter Cup 2015 28. feb 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Intersport Cup - Munkebo 2015 30. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Andelskassen cup 7. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Skårup IF`s FYNSKE BANK CUP 2014 29. nov - 7. dec 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
Konkursbar Cup 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
UIF Cup 2014 27. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
B1909 Opstartsstævne 2014 30. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
B1909 Medaljestævne 2014 8. - 9. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Odense 9. aug 2013
Ramsing Cup 2013 2. - 4. aug 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Danske Bank Majfest Cup 2013 - Hedensted 12. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gorms Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
BK Friheden Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december
15. - 17. dec
SjSi Julestævne 2017
9. - 10. dec
LGF Cup 2018
26. - 28. jan 2018
Sportmaster Cup Holbæk U5-U12
13. - 14. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december
9. - 10. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Følg Staevner.dk på Twitter