Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Vejle Boldklub

Klubnavn: Vejle Boldklub
Forkortelse: VB
Adresse: Helligkildevej 2
Postnrby: 7100 Vejle
Land: Danmark
Webadresse: www.vejle-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Vejle Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Vejle Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Vejle Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Vejle Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Vejle Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Vejle Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Vejle Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Vejle Boldklub. Ønsker Vejle Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Vejle Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
KUV-Blitz.dk 1. - 3. apr 2016
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
KUV Match forår 2014 28. - 30. mar 2014
VB Pige Cup 29. jun 2013
Merrild Match 22. - 24. mar 2013
VB - Pige Cup 30. jun - 1. jul 2012
KUV-Coerverdays.dk 7. - 8. maj 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Pandekage Cup 26. aug
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 16. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Ikast KFUM Pigecup 2018 5. maj 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge 28. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Breddestævne for børnehold 4. - 25. mar 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 26. - 28. jan 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018 13. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
HEI MINICUP 2018 6. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Baba`s Pizza CUP 2017 16. dec 2017
Åbne Århusmesterskaber FUTSAL-U13 16. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
Kunstruktørfirmaet Runøe &Teil Cup 3. dec 2017
KN CUP 2017 25. - 26. nov 2017
Thyras Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Eniig - Skals Cup 2017 18. - 26. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Fortuna Sydbank Cup 2017 28. okt 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Ølsted Cup 2017 17. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Odder Cup 2017 2. - 5. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
VEJEN CUP 2017 26. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
IKAST KFUM Pigecup 2017 6. maj 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Simon Kjær Cup 3. - 5. mar 2017
Sport24 cup 3. - 5. mar 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Gorms Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Jule Futsal Lystrup 2016 18. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
Safari Fodbold Cup 2016 25. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
DGI Engum Cup 11. - 12. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
3-bold stævne U5-U7 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
BIF CUP 3-Bold 27. - 28. feb 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - 28. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
BIF CUP TØZER 30. jan 2016
3-bold stævne U5-U7 30. jan 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Nytårs FUTSAL U11 Lystrup 3. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
3-bold stævne U5-U7 5. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
KUV Mesterskabet 16. aug 2015
SSR Sommercup 2015 15. - 16. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
ID Hair Sommer Cup VRI 2015 13. jun 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
TEAM 10 / DJS CUP 2015 14. - 15. feb 2015
ØLHOLM CUP 2015 31. jan - 1. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Gorms Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Gorms Cup 9. - 11. jan 2015
Nordea Cup 2015, Give 3. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2014
SIK Futsal Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 21. - 22. - 23. november 21. - 23. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
Simon Kjær/Diadora Cup 21. - 23. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
SIF Mini Cup 2014 1. - 2. feb 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Gullestrup Indoor 2013 14. - 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
VB Pige Cup 29. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Trailergaarden-Gantrup Cup 2013 9. mar 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter