Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Hekla

Klubnavn: Boldklubben Hekla
Forkortelse: HEKLA
Adresse: Lossepladsvej 14
Postnrby: 2300 København S
Land: Danmark
Webadresse: www.bkhekla.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Hekla på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Hekla har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Hekla har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Hekla's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Hekla logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Hekla. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Hekla og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Hekla. Ønsker Boldklubben Hekla ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Hekla's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2012 17. maj 2012
Kr. Himmelfartsstævne 2011 2. jun 2011
Kr. Himmelfartsstævne 2010 13. maj 2010
BK HEKLA 21. maj 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Ishøj IF Talentcup 9. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
B.93 125 års Jubilæumsstævne 19. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Gentofte Pige Cup 2018 13. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Opstartsstævne 2018 7. - 8. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
HIK U9 - U12 FUTSAL CUP 25. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 17. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup 10. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Holte Futsal Festival 2018 (U9) 28. jan 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
BSF PIGE CUP 2017 17. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 2. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Drachmann Cup 2017 25. - 26. nov 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U6-U7-U8-U9 18. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
DGI 1/2 bane stævne i Tuse for U6 og U7 12. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Bone´s Cup Amager 26. aug 2017
Køge Nord Cup 12. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
Silence cup 17. - 18. jun 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
BFC Lundegården Cup 2017 5. mar 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
BK Friheden Cup 2017 4. - 5. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
BK Skjold Julecup 27. - 28. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
BK Skjold Cup 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub 6. sep 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
LITE-HOUSE.DK CUP 2015 20. - 21. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
U9 Greve Goal Show (1) 18. apr 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U8 12. - 19. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - 22. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
JIK Cup 2015 10. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Avarta U13 pigestævne 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter