Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

FA 2000

Klubnavn: FA 2000
Forkortelse:
Adresse: Jens Jessensvej 20
Postnrby: 2000 Frederiksberg
Land: Danmark
Webadresse: www.fa2000.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for FA 2000 på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som FA 2000 har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som FA 2000 har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
FA 2000's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise FA 2000 logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til FA 2000. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører FA 2000 og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra FA 2000. Ønsker FA 2000 ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du FA 2000's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Emendo Girl Power Cup 2012 12. maj 2012

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Gentofte Pige Cup 2018 13. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup 10. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold 10. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8 A OG BC 10. feb 2018
Tårnby FFs Guld Cup for piger 2018 3. feb 2018
Østmøn FK ungdomsstævne 2018 3. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 20. jan 2018
Sportigan Langebæk Cup 2018 19. - 28. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
Åbne Syddanske PIGE Inde- Mesterskaber 6. jan 2018
BSF PIGE CUP 2017 17. dec 2017
Undløse moneycup 2017 9. - 10. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Boligmatch Julecup 26. nov 2017
Øens Hold Cup (U13-U17) 10. - 12. nov 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
Inges Auto Cup 2017 15. - 17. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Bsi-Vif Nordic Cup 4. - 6. aug 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
Gentofte Indoor Cup 26. feb - 26. mar 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - 13. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
U9 Piger fastelavn fodbold 7. feb 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Øens Hold Cup (U13-U18) 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U11&U12 26. apr 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U10A 26. apr 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
AVARTA FUTSAL STÆVNE 2015 7. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Buff Cup 04 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! 11. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Drachmann Cup 15. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter