Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Fremad Valby

Klubnavn: Fremad Valby
Forkortelse:
Adresse: Julius Andersens Vej 8
Postnrby: 2450 København SV
Land: Danmark
Webadresse: www.fremadvalby.klubsport.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Fremad Valby på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Fremad Valby har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Fremad Valby har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Fremad Valby's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Fremad Valby logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Fremad Valby. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Fremad Valby og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Fremad Valby. Ønsker Fremad Valby ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Fremad Valby's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo FREMAD VALBY CUP 2014
FodboldFREMAD VALBY CUP 2014

FREMAD VALBY CUP 2014
14. - 15. jun

Fremad Valby invitere til FREMAD VALBY CUP 2014 d. 14-15. Juni Der spilles i U6, U7, U8, U9, U10, U11 og U12 drenge. NYT!!!! I år nu også med PIGE rækker U7, U9 og U11 Kom og få en fantastisk dag i Valby.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Steen B Cup i Valby 27. - 28. dec 2012
FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2002 10. jun 2012
FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2004 9. jun 2012
DBU Beach Soccer 2. - 3. jun 2012
FREMAD VALBY CUP(årg01) 29. mar 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Løve Cup 2014 16. - 18. maj
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
mitre Youth Cup 10. - 12. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Drachmann Cup 15. dec 2013
Sportigan Pigecup 30. nov - 1. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Solrød Cup Efterår 28. sep 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Easter Open 2013 28. mar - 1. apr 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013
HIK CUP - februar 16. - 17. feb 2013
Gladsaxe Cup 16. - 17. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 12. - 13. jan 2013
U-10 (2003) Drenge 7mands Træningsstævne 12. jan 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - 20. jan 2013
Nordea Cup 2013, Give 5. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
Steen B Cup i Valby 27. - 28. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
De gamle kæmper i HIF 17. - 18. nov 2012
Taastrup FC Inde Cup 2012 9. - 11. nov 2012
Cool Kids Cup 31. okt 2012 - 31. mar 2013
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Kalles Kaffe Cup 8. - 9. sep 2012
Danske Bank Cup 2012 i Værløse 2. sep 2012
Danske Bank, CUP Herstedøster IC 2012 1. - 2. sep 2012
KB Mikro Cup 2012 1. - 2. sep 2012
FB Rotary CUP 2012 25. - 26. aug 2012
SEGMENT CUP 18. - 19. aug 2012
First Hotel Sommercup 2012 11. - 12. aug 2012
SB-CUP 11. aug 2012
BK Frihedens kræmmercup 4. - 5. aug 2012
Danske Bank CUP 30. jun - 1. jul 2012
Køge Sommmer cup 2012 - U9 - 7mands 24. jun 2012
Gvi cup 22. - 24. jun 2012
FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2002 10. jun 2012
FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2004 9. jun 2012
Gadstrup Mini-EM 2012 2. jun 2012
HJORTEN CUP 28. maj 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Danske Bank Cup 2012 - pinsestævne 26. - 27. maj 2012
DiBa Store Bededags Cup 2012 4. - 6. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
Danske Bank Cup i Smørum 18/3 18. mar 2012
AVARTA CUP 2012 18. mar 2012
Fair Play Mikro- og Børnestævner for breddehold 17. mar 2012
Breddestævne 17. mar 2012
Studiecup på Fodboldfabrikken 10. mar 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
De gamle kæmper i HIF 3. - 4. mar 2012
Virum-Sorgenfri B-stævne 25. - 26. feb 2012
BK Friheden Cup 2012 25. - 26. feb 2012
Fastelavns Cup på Fodboldfabrikken 19. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
AIK 65 Strøby Cup 2012 27. jan - 5. feb 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Vibe Malerfirma Cup 2011/12 13. - 15. jan 2012
LBI i Sorø Danske Bank drengestævne til store mål 13. - 15. jan 2012
Vinter-Cup 2011-2012 7. jan - 25. mar 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Junckers Cup ( Zebra cup ) 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Sportmaster Indendørs Cup (Ringsted Cup) 16. - 18. dec 2011
Indestævne: Mikro- og Børnestævner for breddehold 11. dec 2011
HIF Pigestævne 10. dec 2011
Rosenhøj breddestævne 10. - 11. dec 2011
B93/HIK Pige Cup 3. - 4. dec 2011
Avarta Julestævne 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Køge Efterårs Cup 2011, U-8. 5-mands 17. sep 2011
Mikkel Kessler Soccer Cup København 10 - 11 Sep 10. - 11. sep 2011
Danske Bank Cup 2011 i Værløse 4. sep 2011
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 og 03 28. aug 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
JB Cup 2011 27. - 28. aug 2011
BS72 DRENGE-CUP 2011 20. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2011 18. jun 2011
DANSKE BANK CUP 2011 - ØRSLEV 18. - 19. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Pinsecup 2011 11. - 13. jun 2011
GVI pinsecup 11. jun 2011
Pinsestævne 2011 11. jun 2011
AB Cup 2011 10. - 12. jun 2011
Kr. Himmelfartsstævne 2011 2. jun 2011
Kristi Himmelfartstævne. 2. jun 2011
Fremad Amager Cup 28. - 29. maj 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
DIBA St. Bededags Cup 2011 20. - 22. maj 2011
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
HIF pige stævne 20. mar 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Murermester Tim Nielsen CUP 2011 12. - 13. mar 2011
SYDBANK Cup 2011 / Ejby IF 68 5. - 6. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - 27. feb 2011
FCH-Cup 2011, U13 drenge 19. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Østerbro Indoor Cup 22. - 23. jan 2011
Danske Bank Cup (BSV) 21. - 23. jan 2011
VÆRLØSE CUP 2011 15. jan 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2010
Tuse Senior Cup 2010 27. - 28. dec 2010
Stadium Cup (Ringsted Cup) 18. - 19. dec 2010
Danske Bank Julecup 10. - 12. dec 2010
Vinter Cup 2010 - 2011 27. nov 2010 - 27. mar 2011
PokalCup 27. - 28. nov 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - 28. nov 2010
Østerbro IF FairPlay Stævne 20. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup 2010 6. - 7. nov 2010
Champions League for Kids - vinterturnering 30. okt 2010 - 27. mar 2011
DBCup 16. okt 2010
Rico Cup årgang 2002 12. sep 2010
Lagkagestævne 2010 12. sep 2010
Mikkel Kessler Soccer Cup København 11. sep - 12. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 29. aug 2010
Knattecupen 21. - 22. aug 2010
BS72 DRENGE-CUP 2010 21. aug 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Ejby Cup 2010 / Metalcentret Cup 2010 14. - 15. aug 2010
FTJ CUP 2010 7. - 8. aug 2010
Gevinsten Cup 10 7. - 8. aug 2010
7 mandsstævne Grantoften 7. - 8. aug 2010
Spar Nord Cup 2010 29. jul - 1. aug 2010
Ganløse Danske Bank Cup 2010 25. - 27. jun 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Københavns Andelskasse Cup 2010 19. jun 2010
Gadstrup Mini-VM 5. jun 2010
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010
Danske Bank cup 24. maj 2010
Spar Nord cup 2010 22. - 23. maj 2010
AB Cup 2010 21. - 23. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
Rudersdal Mesterskaberne 21. mar 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
FLI CUP 2010 - Breddestævne 27. - 28. feb 2010
KØGE BUGT CUP 2010 5. - 7. feb 2010
Måløv ungdomsstævne 5. - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
KB Nytårs Mikrocup 2010 9. - 10. jan 2010
Hvalsø Cup 2010 2. - 3. jan 2010
Cetes Cup 2. - 3. jan 2010
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 i Måløv 14. - 15. nov 2009
Frem Cup nov. 2009 14. nov 2009
Champions League for Kids årgang 1999-2001 12. okt 2009 - 28. mar 2010
Nordea Lagkagestævne 2009 13. sep 2009
Mikkel Kessler Soccer Cup 12. - 13. sep 2009
Danske Bank Cup 2009 i Værløse 6. sep 2009
AB Tårnby Cup 2009 5. - 6. sep 2009
JB Cup 2009 29. - 30. aug 2009
Taastrup FC - TimeVision Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Spar Nord Cup 09 31. jul - 2. aug 2009
Ganløse Danske Bank Cup 2009 26. - 28. jun 2009
CIK Cup 2009 13. jun 2009
Danske Bank cup 1. jun 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Danske Bank Mikro Cup 2009 30. maj 2009
AB Cup 2009 29. - 31. maj 2009
BK HEKLA 21. maj 2009
DIBA St. Bededag 8. - 9. maj 2009
AB TÅRNBY MINI CUP 2009 4. - 5. apr 2009
Vestia breddestævne 28. - 29. mar 2009
GHB PODESTÆVNE 22. feb 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
VÆRLØSE CUP 2009 17. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
Ølstykke-Cup 3. - 4. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
T.A.P. Futsal Cup 5. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Pædagogisk Vikarbureau Cup 2008 23. nov 2008
Indendørsstævne i Skovlunde 22. - 23. nov 2008
Frem Cup nov. 2008 16. nov 2008
Ganløse Nordea Cup nov. 08 7. - 9. nov 2008
Lagkagestævne 2008 14. sep 2008
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Danske Bank Cup 2008 7. sep 2008
Brøndby Cup 3. - 8. aug 2008
Spar Nord Køge Cup 2008 30. jul - 3. aug 2008
Rasmus Klump Mikro Cup 24. maj 2008
Danske Bank cup 12. maj 2008
Løvecup 2008 18. - 20. apr 2008
FREMAD VALBY CUP(årg01) 29. mar 2008
Ganløse Nordea Cup mar 2008 1. - 2. mar 2008
Indendørsstævne BK Friheden 1. - 2. mar 2008
IndoorCup 2008 (store mål) 16. - 17. feb 2008
Frem Cup 2008 9. - 10. feb 2008
GHB PODESTÆVNE 9. feb 2008
Danske Bank cup 2. - 3. feb 2008
TPI UMBRO CUP 2008 (26/27) 26. - 27. jan 2008
Al-Bank Cup 2008 25. - 27. jan 2008
Ganløse Nordea Cup jan 2008 19. - 20. jan 2008
Julestævne 2007 1. - 2. dec 2007
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007
Roskildebank Cup 24. - 25. nov 2007
Umbro Cup 23. - 25. nov 2007
Frem Cup 2007 17. - 18. nov 2007
Pædagogisk Vikarbureau Cup 2007 11. nov 2007
Dragør indendørsstævne 13. - 14. okt 2007
Danske Bank Cup i Værløse 9. sep 2007
Football Festival® Denmark 24. - 28. jul 2007
COPENHAGEN TIVOLI CUP 2007 9. - 14. jul 2007
Løvecup 2007 4. - 6. maj 2007
TPI UMBRO CUP 2007 13. - 14. jan 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter