Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Hellas

Klubnavn: Boldklubben Hellas
Forkortelse:
Adresse: Engdraget 2
Postnrby: 2500 Valby
Land: Danmark
Webadresse: www.bk-hellas.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Hellas på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Hellas har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Hellas har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Hellas's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Hellas logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Hellas. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Hellas og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Hellas. Ønsker Boldklubben Hellas ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Hellas's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 18. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.10-11 november 10. - 11. nov 2018
Bauhaus cup 8. - 9. sep 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - 12. aug 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - 5. aug 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Ishøj IF Talentcup 9. jun 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Gentofte Pige Cup 2018 13. maj 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 3. mar 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - 4. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 17. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8 A OG BC 10. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BFC Lundegården Cup 2017 5. mar 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
BK Friheden Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 3.-4. december 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
BONES Cup 25. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 29. jan - 7. feb 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - 31. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
BIF STÆVNET 2015 16. - 18. jan 2015
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Limfjordscup 1. - 4. aug 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter