Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Albertslund IF

Klubnavn: Albertslund IF
Forkortelse: AIF
Adresse: Skallerne 14
Postnrby: 2620 Albertslund
Land: Danmark
Webadresse: www.albertslundif.dk
Webadresse: www.aif-haandbold.dk
Webadresse: www.aif-fodbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Albertslund IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Albertslund IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Albertslund IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Albertslund IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Albertslund IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Albertslund IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Albertslund IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Albertslund IF. Ønsker Albertslund IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Albertslund IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
KELME FUTSAL CUP 17. jan 2010
AIF - U8 NYTÅRS CUP 3. jan 2010
AIF - Podestævne 20. sep 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Konica-Minolta Cup 9. - 12. maj 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 26. nov
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Halvbane Medaljestævne i Havdruphallen 19. mar 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 3.-4. december 3. - 4. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
If Cup 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
St. Bededags Cup på Møn 1. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Solrød Superbest Cup 28. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
DGI Futsalstævne Hvalsø 17. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
+32 Veteranstævne 2014 13. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 26/4 26. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
Sportmaster Cup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 17. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Åshöjdencup 2013 - Kr. himmelfartsdag 9. - 12. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Dansk Revisions Cup 2018
17. - 18. feb 2018
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
14. jan 2018
Tved Cup
12. - 14. jan 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
AaB Julecup
8. - 9. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
Kellmann's VVS Cup 2017
16. - 17. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
B1913 CUP
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter