Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Albertslund IF

Klubnavn: Albertslund IF
Forkortelse: AIF
Adresse: Skallerne 14
Postnrby: 2620 Albertslund
Land: Danmark
Webadresse: www.albertslundif.dk
Webadresse: www.aif-haandbold.dk
Webadresse: www.aif-fodbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Albertslund IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Albertslund IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Albertslund IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Albertslund IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Albertslund IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Albertslund IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Albertslund IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Albertslund IF. Ønsker Albertslund IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Albertslund IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Konica Minolta Cup 2015
FodboldKonica Minolta Cup 2015

Konica Minolta Cup 2015
23. - 24. maj

Albertslund IF inviterer til fodboldstævne i Pinsen på et af Danmarks flotteste stadions, med masser af aktiviteter og boder med mad og drikke. Der er allerede tilmeldt flere skotske, tyske, hollandske og et engelsk hold.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
KELME FUTSAL CUP 17. jan 2010
AIF - U8 NYTÅRS CUP 3. jan 2010
AIF - Podestævne 20. sep 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Konica-Minolta Cup 9. - 12. maj 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
DGI Futsalstævne Hvalsø 17. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
+32 Veteranstævne 2014 13. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 26/4 26. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
Sportmaster Cup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 17. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Åshöjdencup 2013 - Kr. himmelfartsdag 9. - 12. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter