Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben 1908 Amager

Klubnavn: Boldklubben 1908 Amager
Forkortelse: B1908
Adresse: Sundbyvestervej 95
Postnrby: 2300 København S
Land: Danmark
Webadresse: www.b1908.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben 1908 Amager på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben 1908 Amager har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben 1908 Amager har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben 1908 Amager's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben 1908 Amager logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben 1908 Amager. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben 1908 Amager og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben 1908 Amager. Ønsker Boldklubben 1908 Amager ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben 1908 Amager's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Amager Super 97 Cup 15. jan 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
DBU København Beach Soccer for børn 28. - 29. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Nytårscup 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Futsalstævne 9. - 10. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
AB Tårnby Pige Cup 2013 22. - 23. jun 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) 8. jun 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
bo-Hus cup 2013 17. - 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Jyske Bank /LSF Stævne 24. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 2. - 3. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
BK Friheden cup 23. - 24. feb 2013
Avedøre IF breddestævne 17. feb 2013
De gamle kæmper i HIF 9. - 10. feb 2013
Lyngby Horst Wein cup 3. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
VÆRLØSE CUP 2013 12. jan 2013
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 12. - 13. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
København Mikro Cup 2012 27. - 28. dec 2012
Julefodbold i Holsted 2012 27. - 28. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
TAP Futsal Cup 2012 30. nov - 2. dec 2012
De gamle kæmper i HIF 17. - 18. nov 2012
Cool Kids Cup 31. okt 2012 - 31. mar 2013
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Lagkagestævne 2012 9. sep 2012
Kalles Kaffe Cup 8. - 9. sep 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
First Hotel Sommercup 2012 11. - 12. aug 2012
Køge Cup 2012 3. - 5. aug 2012
Gvi cup 22. - 24. jun 2012
GOAL CUP Sundby Boldklub 9. - 10. jun 2012
HJORTEN CUP 28. maj 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
BS72 PIGECUP 2012 26. maj 2012
Danske Bank Cup 2012 - pinsestævne 26. - 27. maj 2012
Kr. Himmelfartsstævne 2012 17. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
B93/HIK Pige Cup (marts) 25. mar 2012
Fair Play Mikro- og Børnestævner for breddehold 17. mar 2012
Breddestævne 17. mar 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
De gamle kæmper i HIF 3. - 4. mar 2012
Svogerslev ungdoms stævne 2012 3. - 4. mar 2012
SYDBANK Cup 2012 / Ejby IF 68 2. - 4. mar 2012
Virum-Sorgenfri B-stævne 25. - 26. feb 2012
Indoor Cup 2012 18. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
Avedøre 04 CUP 22. jan 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Taastrup FC - Pengestævne 2011 16. - 18. dec 2011
B93/HIK Pige Cup 3. - 4. dec 2011
BSF Cup 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Rødovre Mesterskabet i U9 24. sep 2011
Mikkel Kessler Soccer Cup København 10 - 11 Sep 10. - 11. sep 2011
Danske Bank Cup 2011 i Værløse 4. sep 2011
JKE Design Pokal Cup 2011 3. - 4. sep 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
BS72 DRENGE-CUP 2011 20. aug 2011
AL-mini cup 20. - 21. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Spar Nord Cup 2011 29. - 31. jul 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2011 18. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Pinsecup 2011 11. - 13. jun 2011
Pinsestævne 2011 11. jun 2011
AB Cup 2011 10. - 12. jun 2011
Kr. Himmelfartsstævne 2011 2. jun 2011
Fremad Amager Cup 28. - 29. maj 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
BK Friheden Cup 2011 26. - 27. feb 2011
HIK Indestævne 12. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Børne- og ungdomsstævne for breddehold 5. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Østerbro Indoor Cup 22. - 23. jan 2011
Frem Cup 2011 15. jan 2011
Mikro- og børnestævne for breddehold 15. - 16. jan 2011
Amager Super 97 Cup 15. jan 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2010
MASITA Futsal-Cup 2010 27. - 28. dec 2010
Stadium Cup (Ringsted Cup) 18. - 19. dec 2010
NB Futsal Cup 2010 18. - 19. dec 2010
Vestia Stævne 18. dec 2010
Danske Bank Julecup 10. - 12. dec 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup dec 2010 4. - 5. dec 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - 28. nov 2010
PokalCup 27. - 28. nov 2010
Østerbro IF FairPlay Stævne 20. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
MiniCup 17. okt 2010
Lagkagestævne 2010 12. sep 2010
Mikkel Kessler Soccer Cup København 11. sep - 12. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
BS72 DRENGE-CUP 2010 21. aug 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Stryhns Cup 2010 7. - 8. aug 2010
Spar Nord Cup 2010 29. jul - 1. aug 2010
Vildbjerg Cup 2010 29. jul - 1. aug 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Københavns Andelskasse Cup 2010 19. jun 2010
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010
Danske Bank cup 24. maj 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
AB Cup 2010 21. - 23. maj 2010
Kr. Himmelfartsstævne 2010 13. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
Hvidebæk Cup 27. mar 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 6. - 7. mar 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
Virum-Sorgenfri B-stævne 27. - 28. feb 2010
Ganløse Nordea Cup feb 2010 27. - 28. feb 2010
KØGE BUGT CUP 2010 5. - 7. feb 2010
Måløv ungdomsstævne 5. - 7. feb 2010
AIK 65 Strøby Cup 2010 30. jan - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
Danske Bank Cup (BSV) 22. - 24. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
Nyråd Cup 2010 16. - 17. jan 2010
VÆRLØSE CUP 2010 16. jan 2010
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
Art-stones.dk-cup 4. - 6. dec 2009
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
Julestævne i Næstved 28. - 29. nov 2009
Indestævne B/C Fodbold, Lynge 21. - 22. nov 2009
Danske Bank Cup 2009 i Måløv 14. - 15. nov 2009
Champions League for Kids årgang 1999-2001 12. okt 2009 - 28. mar 2010
Limone Cup 2009 12. - 14. okt 2009
Nordea Lagkagestævne 2009 13. sep 2009
Mikkel Kessler Soccer Cup 12. - 13. sep 2009
AB Tårnby Cup 2009 5. - 6. sep 2009
Horsens pokalcup 2009 5. - 6. sep 2009
JB Cup 2009 29. - 30. aug 2009
Sommerstævne Grantoften IF 15. - 16. aug 2009
Gevinsten Cup 8. - 9. aug 2009
Stryhns Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Brøndby Cup 1. - 6. aug 2009
Spar Nord Cup 09 31. jul - 2. aug 2009
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2009 13. jun 2009
CIK Cup 2009 13. jun 2009
Danske Bank cup 1. jun 2009
Dragør Boldklub Pinsestævne 2009 30. - 31. maj 2009
Spar Nord cup 2009 30. - 31. maj 2009
AB Cup 2009 29. - 31. maj 2009
Lagkagestævne 2009 21. maj 2009
AB TÅRNBY MINI CUP 2009 4. - 5. apr 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
Ganløse Nordea Cup feb/mar 2009 28. feb - 1. mar 2009
IndoorCup 2009 (store/små mål) 15. feb 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
Danske Bank Cup - BSV 23. - 25. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
T.A.P. Futsal Cup 5. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Pædagogisk Vikarbureau Cup 2008 23. nov 2008
Frem Cup nov. 2008 16. nov 2008
DrengeCup 2008 (turnering) 19. okt - 9. nov 2008
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Tårnby Cup 2008 6. - 7. sep 2008
Spar Nord Køge Cup 2008 30. jul - 3. aug 2008
Ganløse Danske Bank Cup 28. - 29. jun 2008
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2008 8. jun 2008
Rasmus Klump Mikro Cup 24. maj 2008
Danske Bank cup 12. maj 2008
Konica-Minolta Cup 9. - 12. maj 2008
Opel Cup 2008 9. - 11. maj 2008
Laudrup & Høgh Streetsoccer League 2008 18. apr - 5. jun 2008
Løvecup 2008 18. - 20. apr 2008
IndoorCup 2008 (store mål) 16. - 17. feb 2008
Danske Bank cup 2. - 3. feb 2008
VÆRLØSE CUP 2008 19. jan 2008
Spar Nord Cup 5. - 6. jan 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 8. - 9. dec 2007
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007
Frem Cup 2007 17. - 18. nov 2007
Sundby Cup 2007 8. - 9. sep 2007
Tårnby Cup 2007 1. - 2. sep 2007
Sommerland Sjælland Drenge Cup 10. jun 2007
Svogerslev Cup 2007 26. - 27. maj 2007
Nørhalne Cup 17. - 20. maj 2007
Løvecup 2007 4. - 6. maj 2007

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014
27. - 30. dec
NES cup 2014, VRI indestævne
15. - 16. nov
ABC CUP 2015
2. - 4. jan 2015
Skjold Cup 2014
8. - 9. nov
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
Fleggaard Select Grænsecup
21. - 23. nov
Gladsaxe - DinParkering Cup
28. - 30. nov
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
FK sydsjælland 05 Cup 2014
21. - 23. nov
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Århus Mesterskab Inde 2015
4. - 18. jan 2015
Bilka Cup
14. - 15. feb 2015
JIK Futsal Cup 2015
11. - 18. jan 2015
JIK Cup 2015
10. jan 2015
TUSE CUP
12. - 21. dec
Sportmaster Cup 2015
9. - 11. jan 2015
Aluline Cup 2014
28. - 30. nov
U13 Oster Cup Leverkusen
4. - 6. apr 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen
25. jan 2015
B1909 Combi Cup 2015
30. jan - 1. feb 2015
Måløv Cup
15. - 16. nov
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15
1. nov
Kunstgræs Cup 2014 - Østjylland
8. - 9. nov
BlicherCup indendørs 2014
8. - 22. nov
Jutlander Bank Cup 2014
7. - 16. nov
BrixMiniCup
21. - 23. nov
BIF CUP 2014
15. - 16. nov
Futsal for U14 drenge
8. nov
Kelme Futsal Cup
8. nov
Vibes Malerfirmacup 1
21. - 23. nov
Følg Staevner.dk på Twitter