Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Frederiksberg Boldklub

Klubnavn: Frederiksberg Boldklub
Forkortelse: FB
Adresse: Jens Jessens Vej 24
Postnrby: 2100 Frederiksberg
Land: Danmark
Webadresse: www.frederiksberg-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Frederiksberg Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Frederiksberg Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Frederiksberg Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Frederiksberg Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Frederiksberg Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Frederiksberg Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Frederiksberg Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Frederiksberg Boldklub. Ønsker Frederiksberg Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Frederiksberg Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
BDO MINI-CUP 2015 22. aug 2015
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
FB Rotary CUP 2012 25. - 26. aug 2012
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Pigestævne i Nørrebrohallen 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - 28. okt 2018
VOLKSWAGEN VALBY SUPER U9-U10 STÆVNE 9. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 17. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - 12. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Halvbane Medaljestævne i Havdruphallen 19. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - 12. mar 2017
LSF Sydbank Guld Cup 5. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
Tårnby FF Guld Cup for u6 og u7 4. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 25. feb - 4. mar 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
BK Skjold Julecup 27. - 28. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 17.-18. december 17. - 18. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - 16. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
Möllevallscupen 2016 - Skanör/Sverige 13. - 14. aug 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Guldstævnet for piger 14. maj 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
DANSK PORT CUP UNGDOM 2015 15. nov 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
BDO MINI-CUP 2015 22. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - 22. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (2) 30. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 22. jun 2014
B.93 fanklub's Sommercup 21. - 22. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 4. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 26/4 26. apr 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Opstartsstævne i Brøndby 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Thrane Turneringen 19. okt 2013
Gladsaxe Cup 5. - 6. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Bjæverskov Indoor Cup 16. mar 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter