Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Kjøbenhavns Boldklub

Klubnavn: Kjøbenhavns Boldklub
Forkortelse: KB
Adresse: Peter Bangsvej 147
Postnrby: 2000 Frederiksberg
Land: Danmark
Webadresse: www.kb-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Kjøbenhavns Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Kjøbenhavns Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Kjøbenhavns Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Kjøbenhavns Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Kjøbenhavns Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Kjøbenhavns Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Kjøbenhavns Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Kjøbenhavns Boldklub. Ønsker Kjøbenhavns Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Kjøbenhavns Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - 4. okt 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
KB Mikro Cup 2012 1. - 2. sep 2012
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
FTJ CUP 2010 7. - 8. aug 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
KB Nytårs Mikrocup 2010 9. - 10. jan 2010
KB Julestævne 19. - 20. dec 2009
KB Cup 8. - 9. aug 2009
Danske Bank Mikro Cup 2009 30. maj 2009
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
Rasmus Klump Mikro Cup 24. maj 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Tøjeksperten Advent Cup 2. dec
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 25. nov 2018 - 31. mar 2019
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - 25. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup 18. nov
Intersport indoor kids cup Albertslund 17. nov 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - 18. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.10-11 november 10. - 11. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
HIF stævne 3. - 4. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - 28. okt 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
Øens Hold Cup (U8-U12) 12. - 14. okt 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
Ingesauto cup 2018 15. - 16. sep 2018
VOLKSWAGEN VALBY SUPER U9-U10 STÆVNE 9. sep 2018
B1973 Micro Cup 2018 9. sep 2018
Bauhaus cup 8. - 9. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
FÆLLED CUP 19. aug 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - 12. aug 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - 12. aug 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - 5. aug 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Ishøj IF Talentcup 9. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
B.93 125 års Jubilæumsstævne 19. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC 22. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
Opstartsstævne 2018 7. - 8. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Toftegaard Biler opstartsstævne- Jernløse Boldklub 1. - 2. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
HIK U9 - U12 FUTSAL CUP 25. mar 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
Dalum IF Nordea Cup 18. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 3. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 17. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 27. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 20. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
U8 Gentofte Futsal Cup 17. dec 2017 - 21. jan 2018
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - 17. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Undløse moneycup 2017 9. - 10. dec 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) 3. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 2. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Boligmatch Julecup 26. nov 2017
Regstrup ny auto cup 2017 25. - 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
U9 Gentofte Futsal Cup 5. nov - 17. dec 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
Ministævne AB Tårnby U8 29. okt 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Øens Hold Cup - drenge (U8-U12) 13. - 15. okt 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
HOLBÆK CUP 2017 9. - 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Bone´s Cup Amager 26. aug 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
LSF - Børnestævne 20. aug 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Køge Nord Cup 12. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - 6. aug 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - 12. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
SGIF Vinterstævne Marts 2017 4. mar 2017
Gentofte Indoor Cup 26. feb - 26. mar 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - 26. feb 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
SGIF Vinterstævne 2017 25. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Vibecup del 3 11. - 12. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Møns FKs fastelavnsstævne 2017 11. feb 2017
BK Friheden Cup 2017 4. - 5. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde 29. jan 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 4 28. - 29. jan 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Jik Futsal cup 2017 15/1 15. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Din Bilpartner Cup 2017, indendørsstævne, Høng 13. - 15. jan 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Gislinge 8. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 17.-18. december 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 19. - 20. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
LSF - Sydbank Børnestævne 19. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
Futsalstævne med brasiliansk futsalmester 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - 16. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BK Skjold Cup 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
If Cup 28. aug 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - 7. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
ØB Sommerstævne - Ungdom 2. - 4. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
VIF CUP 30. apr - 1. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
HIK PÅSKE CUP - FUTSAL 19. - 20. mar 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - 31. jan 2016
Super Brugsen OK stævne 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
VÆRLØSE CUP 2016 16. jan 2016
Jik Futsal cup 2016 10. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde 3. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Holmegaard Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
SGIF novemberstævne 2015 21. - 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Futsalstævne 7. - 8. nov 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
GFK Cup 2015 25. okt 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Rishøj Giant Cup 24. okt 2015
Vinter-Cup 2015-2016 19. okt 2015 - 13. mar 2016
Futsal i Brønshøj. 17. okt 2015
Øens Hold Cup (U8-U12) 9. - 11. okt 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - 4. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub 6. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
ELOS Cup 29. - 30. aug 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Danish Street Cup - København 23. aug 2015
BDO MINI-CUP 2015 22. aug 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Taastrup FC - Sommercup 2015 8. - 9. aug 2015
Sjællandsmesterskaberne i Street Soccer. 4. jul 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
U12 - Claus Hvass Talent Cup 13. - 14. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
VM i straffespark. 31. maj - 7. jul 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
U9 Greve Goal Show (1) 18. apr 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U8 12. - 19. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U9 11. - 18. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Solrød Superbest Cup 28. mar 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - 22. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
AVARTA FUTSAL STÆVNE 2015 7. - 8. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Futsal i Nordgårdshallerne 4. runde 15. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Maestro Cup 31. jan 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Børnestævne 2015 25. jan 2015
Strøby Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - 25. jan 2015
BSF U8´s Nytårsstævne 18. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
Futsal i Nordgårdshallerne 3. runde 11. jan 2015
Fra Ælling til Svane - Børnestævne 10. - 11. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
JIK Cup 2015 10. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Futsal i Nordgårdshallerne 2. runde 14. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
SjSi Julestævne 2014 13. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 9. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
FK sydsjælland 05`s børnestævne 7. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2014 31. aug 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
HARDI CUP 2014 - Seniorstævne 8. - 10. aug 2014
Gadstrup Mini-VM 2014 22. jun 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 22. jun 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
B.93 fanklub's Sommercup 21. - 22. jun 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
L&H-Rørbyg Cup 2014 14. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Søndag 25/5 25. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Giraf Cup 10. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 26/4 26. apr 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! 23. mar 2014
Frederikssund Micro Cup 2014 23. mar 2014
Rishøj Micro Cup 23. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
Bjæverskov Indoor Cup 15. mar 2014
AVARTA FUTSAL CUP 15. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
SGIF CUP 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Futsal i Nordgårdshallerne 23. feb 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Futsal i Nordgårdshallerne 9. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - 15. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
SuperBrugsen Cup 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Thrane Turneringen 19. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) 8. jun 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter