Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Sundby Boldklub

Klubnavn: Sundby Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Raffinaderivej 1-3
Postnrby: 2300 København S
Land: Danmark
Webadresse: www.sundbyboldklub.dk/


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Sundby Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Sundby Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Sundby Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Sundby Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Sundby Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Sundby Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Sundby Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Sundby Boldklub. Ønsker Sundby Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Sundby Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Cool Kids Cup 31. okt 2015 - 3. apr 2016
Futsal for U14 C drenge 17. jan 2015
Futsal for U14 piger 13. dec 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! 6. dec 2014
Futsal for U13 piger 22. nov 2014
Futsal for U14 drenge 8. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
Mødrenes møde! Mor og datter! 11. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
Futsal for U13 drenge 7. dec 2013
Forsøg med Futsal 30. nov 2013
Forsøg med Futsal 2. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
GameStop Indoor Cup 23. mar 2013
Forsøg med Futsal 16. mar 2013
Forsøg med Futsal 23. feb 2013
Forsøg med Futsal 2. feb 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2012 - 31. mar 2013
Kalles Kaffe Cup 8. - 9. sep 2012
GOAL CUP Sundby Boldklub 9. - 10. jun 2012
Cool Kids going Hot Kids 2. - 3. jun 2012
Mikkel Kessler Soccer Cup København 10 - 11 Sep 10. - 11. sep 2011
Mikkel Kessler Soccer Cup København 11. sep - 12. nov 2010
Mikkel Kessler Soccer Cup 12. - 13. sep 2009
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Sundby Cup 2007 8. - 9. sep 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Regstrup Ny Auto Cup 1. - 2. dec
Pigestævne i Nørrebrohallen 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
B.93 125 års Jubilæumsstævne 19. maj 2018
Gentofte Pige Cup 2018 13. maj 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup 10. mar 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
Tårnby FFs Guld Cup for piger 2018 3. feb 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Holmegaard Cup 2017 28. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
BSF PIGE CUP 2017 17. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - 12. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
DANMARKS SJOVESTE PIGE FODBOLD TRÆNINGS LEJR 8. - 9. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde 29. jan 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Tårnby FFs guld Cup for piger 26. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
MB Malercup 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Silence cup 23. okt 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - 16. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
DGI Cup - Gadstrup IF 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Venskabsstævne 11. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
Guldstævnet for piger 14. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Cool Kids Cup 31. okt 2015 - 3. apr 2016
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Vinter-Cup 2015-2016 19. okt 2015 - 13. mar 2016
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Champions League for Kids 22. aug - 24. okt 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Futsal for U14 C drenge 17. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
Fyns Største Seniorstævne 9. - 10. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Futsal for U14 piger 13. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! 6. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Futsal for U13 piger 22. nov 2014
Futsal for U14 drenge 8. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
DBU København Beach Soccer for børn 28. - 29. jun 2014
Nicklas Bendtner Velgørenheds stævne 28. - 29. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! 11. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Futsal for U13 drenge 7. dec 2013
Forsøg med Futsal 30. nov 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Forsøg med Futsal 2. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
SB-CUP 10. aug 2013
Pink Power Cup 26. maj 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter