Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Søllerød-Vedbæk

Klubnavn: Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Forkortelse: BSV
Adresse: Egebækvej 118-120
Postnrby: 2850 Nærum
Land: Danmark
Webadresse: www.bsvfodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Søllerød-Vedbæk på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Søllerød-Vedbæk har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Søllerød-Vedbæk har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Søllerød-Vedbæk's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Søllerød-Vedbæk logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Søllerød-Vedbæk. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Søllerød-Vedbæk og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Søllerød-Vedbæk. Ønsker Boldklubben Søllerød-Vedbæk ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Søllerød-Vedbæk's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
BSV CUP 2017 26. - 27. aug 2017
BSV´s Pigestævne 17. - 18. jun 2017
Maestro Cup 31. jan 2015
BSV cup 2013 3. mar 2013
Danske Bank Cup (BSV) 21. - 23. jan 2011
BSV - Julefodbold kun for piger! 18. dec 2010
milan camp 28. jun - 2. jul 2010
Danske Bank Cup (BSV) 22. - 24. jan 2010
Danske Bank Cup - BSV 23. - 25. jan 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
Ishøj IF Talentcup 9. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Gentofte Pige Cup 2018 13. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Holmegaard Cup 2017 28. - 29. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Drachmann Cup 2017 25. - 26. nov 2017
Taastrup Cup 2017 5. nov 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
Tårnby FF Guld Cup for u6 og u7 4. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
AIK 65 Strøby Cup 2017 27. jan - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Drachmann Cup 26. - 27. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Hvidovre Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Dalum Pige Cup 2016 19. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Drachmann Cup 28. - 29. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U10A 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - 22. mar 2015
AVARTA FUTSAL STÆVNE 2015 7. - 8. mar 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Maestro Cup 31. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Futsal for U14 piger 13. dec 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
DagliBrugsen cup Harboøre 2014 14. - 16. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
U8 - VM 21. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
Sportigan Pigecup 30. nov - 1. dec 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Solrød Cup 2013 1. sep 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
Talentstævne 16. - 18. aug 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
BSV cup 2013 3. mar 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013
Nordea Fonden CUP 23. - 24. feb 2013
Lyngby Horst Wein cup 3. feb 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter