Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Vanløse IF

Klubnavn: Vanløse IF
Forkortelse: VIF
Adresse: Klitmøllervej 20
Postnrby: 2720 Vanløse
Land: Danmark
Webadresse: www.vanloeseif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Vanløse IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Vanløse IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Vanløse IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Vanløse IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Vanløse IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Vanløse IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Vanløse IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Vanløse IF. Ønsker Vanløse IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Vanløse IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 25. nov 2018 - 31. mar 2019
LSF - Sydbank Pokal Cup 18. nov 2018
Indoor kunst Faxe Kondi Cup 17. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND 29. okt 2018 - 31. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
B1973 Micro Cup 2018 9. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
MB Malercup i Tuse d. 19-08-2018 19. aug 2018
BSI/VIF NORDIC CUP U13-U14-U15 9. - 12. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Tårnby FFs Guld Cup for piger 2018 3. feb 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
BSF PIGE CUP 2017 17. dec 2017
Slagelse Cup 2017 9. - 10. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
Inges Auto Cup 17. - 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
HUI Årgang 2007 Cup 10. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Greve Goal Show 5. - 6. maj 2016
VIF CUP 30. apr - 1. maj 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
HIK PÅSKE CUP - FUTSAL 19. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - 4. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
AVARTA FUTSAL STÆVNE 2015 7. - 8. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 21. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 4. maj 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Indestævne U7 22. feb 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - 15. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter