Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Østerbro IF

Klubnavn: Østerbro IF
Forkortelse: ØIF
Adresse: Per Henrik Lings Allé 2
Postnrby: 2100 København Ø
Land: Danmark
Webadresse: www.osterbro-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Østerbro IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Østerbro IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Østerbro IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Østerbro IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Østerbro IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Østerbro IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Østerbro IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Østerbro IF. Ønsker Østerbro IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Østerbro IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Østerbro IF Mikrofodbold Stævne 17. nov 2012
Østerbro IF FairPlay Stævne 20. nov 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - 28. okt 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 20. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Dame julestævne - Bel Air Cup 27. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
Gentofte Indoor Cup 26. feb - 26. mar 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
BK Skjold Julecup 27. - 28. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 17.-18. december 17. - 18. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Basisbank Cup 2015 7. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
VFF Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Nicklas Bendtner Velgørenheds stævne 28. - 29. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Indendørsstævne 8. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Thrane Turneringen 19. okt 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 17. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SGIF CUP 22. - 23. jun 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter