Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

FC Horsens

Klubnavn: FC Horsens
Forkortelse:
Adresse: Ternevej 83
Postnrby: 8700 Horsens
Land: Danmark
Webadresse: www.fchorsens.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for FC Horsens på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som FC Horsens har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som FC Horsens har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
FC Horsens's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise FC Horsens logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til FC Horsens. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører FC Horsens og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra FC Horsens. Ønsker FC Horsens ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du FC Horsens's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo FC Horsens Pokal Cup
FodboldFC Horsens Pokal Cup

FC Horsens Pokal Cup
26. - 27. aug

FC Horsens indbyder til PokalCup 2017 for U6 - U13 drenge den 26. og 27. august 2017 (Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)
 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Ølsted Cup 2017 17. jun 2017
ID Hair Sommer Cup 2017 17. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Odder Cup 2017 2. - 5. jun 2017
HEI MINICUP 2017 27. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 4. mar 2017
Simon Kjær Cup 3. - 5. mar 2017
Sport24 cup 3. - 5. mar 2017
Løgstrup Pokal CUP 2017 - U10 + U12 - FÅ PLADSER 19. feb 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Løgstrup Pokal CUP 2017 - U9 29. jan 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Hellebjerg Cup 14. - 15. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Ulbjerg IF Cup 2017 13. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 8. - 22. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
RGIF 100 års Jubilæums stævne 20. aug 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Ølsted Cup 2016 18. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
3-bold stævne U5-U7 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
BIF CUP 3-Bold 27. - 28. feb 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - 28. feb 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Sportigan Kolind Cup 12. - 21. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
BIF CUP TØZER 30. jan 2016
Jelling SponsorCup 24. jan 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
SPARDJURS Cup 2016 på Mols 22. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - 24. jan 2016
Baba`s Pizza CUP 2016 9. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Møllehøj Indoor 2016 8. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
ØLHOLM CUP 2016 30. dec 2015
Spar Nord Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
DGI Kval-stævne - Pigehold 20. dec 2015
Sportigan cup 2015 19. - 20. dec 2015
Sportigan Julecup 2015 19. - 20. dec 2015
Eastside Viborg Cup 2015 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Snejbjerg Jule Cup 12.12.2015 12. dec 2015
Snejbjerg Jule Cup 12.12.2015 12. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Nykredit Nissecup Houlkær IF 2015 11. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Julestævne Rask Mølle 11. - 20. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - 28. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Energi Midt Fårvang Cup 2015 20. - 29. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Fortuna Sydbank Cup 2015 23. - 25. okt 2015
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 26. sep 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Jyske 3-bold Storstævne, HOG Hinnerup 22. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
Rårup sommercup 8. aug 2015
Ølsted Cup 2015 20. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - 7. jun 2015
Jyske 3-bold Storstævne, AIA/Tranbjerg 31. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 17. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Kom i Form - Engesvang B 18. apr 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 22. mar 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
Simon Kjær - Diadora Cup 20. - 22. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Estate Cup Lystrup INDE 2015 31. jan - 1. feb 2015
ØLHOLM CUP 2015 31. jan - 1. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Claus Hvass 3-mands indoor cup 18. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Gorms Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Gorms Cup 9. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Nordea Cup 2015, Give 3. - 4. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
Fortuna Jule Cup 2014 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
DGI Kval-stævne - Pigehold 13. - 14. dec 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15 30. nov 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
BIF CUP 2014 15. - 16. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 9. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - 26. okt 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 21. jun 2014
DGI Engum Cup 15. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Harte Street Soccer Cup 2014 2. - 4. maj 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Simon Kjær/Diadora Cup 21. - 23. feb 2014
Vestjysk bank cup 2014 15. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Super Ego Event Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Sparcup 2014 1. - 2. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
HIF CUP 2014 31. jan - 2. feb 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Gullestrup Indoor 2013 14. - 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Spar Nord Cup 2013 1. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
DGI Cup - indestævne på store mål 16. - 17. nov 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
SydbankCup 2013 7. - 8. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
SSK 7 mands cup 2013 17. - 18. aug 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - 18. aug 2013
VB Pige Cup 29. jun 2013
SSK sommercup 2013 22. - 23. jun 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - 16. jun 2013
Ølsted Cup 2013 15. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
Madsby Pige Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
SDIF Cup 2013 15. - 17. mar 2013
Trailergaarden-Gantrup Cup 2013 9. mar 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter