Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Ikast FS

Klubnavn: Ikast FS
Forkortelse:
Adresse: Stadion Allé 2A
Postnrby: 7430 Ikast
Land: Danmark
Webadresse: www.ikast-fs.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Ikast FS på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Ikast FS har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Ikast FS har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Ikast FS's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Ikast FS logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Ikast FS. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Ikast FS og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Ikast FS. Ønsker Ikast FS ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Ikast FS's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Ikast Cup 2018 29. jun - 1. jul 2018
Ikast Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Ikast Cup 2016 24. - 26. jun 2016
Opstartsstævne 2. - 3. apr 2016
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
Ikast drengenes julecup 20. dec 2015
Ikast Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Wunderelf julecup 14. dec 2014
Ikast Cup 2014 27. - 29. jun 2014
Opstartsstævne 29. - 30. mar 2014
Intersport julecup 15. dec 2013
Ikast Cup 2013 28. - 30. jun 2013
Sportup julecup 15. dec 2012
Ikast Cup 2012 29. jun - 1. jul 2012
Ikast Cup 24. - 26. jun 2011
Ikast Cup ( tidl. Profil optik cup ) 26. - 28. jun 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 29. sep 2018
Danbolig CUP 2018 3. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Fårvang Mini Cup 10. - 11. mar 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
LGF Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Sportigan Pokalcup 2017 i Viborg 27. - 29. dec 2017
Dahl Pedersen Cup 2017 16. - 17. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4 24. - 26. nov 2017
ENIIG Fårvang Cup 23. - 26. nov 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Eniig - Skals Cup 2017 18. - 26. nov 2017
Langå Sparekasse Cup - ungdom 18. - 19. nov 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
Ribe HK's EliteCup 2017 25. - 27. aug 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Danbolig CUP 2017 21. maj 2017
Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg) 22. apr 2017
Åbne Herning mesterskaber i Futsal 5. mar 2017
LGF Cup 2017 27. - 29. jan 2017
Alhede-Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Dahl Pedersen Ungdomscup 2016 17. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Futsal Stævne Hedensted 26. nov 2016
Langå Sparekasse Cup - ungdom 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
EnergiMidt - Skals Cup 2016 18. - 27. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
Kløverby Cup - 30 års jubilæum 4. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
EDC Funder CUP 2016 29. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Team Vest ungdomscup 2016 8. maj 2016
Kom-i-Form stævne - HA85 16. apr 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 5. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - 17. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
HIF CUP 2016 5. - 7. feb 2016
Rask Mølle & DGI Futsal Cup 31. jan 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Engesvang B 30. jan 2016
LGF Cup 2016 29. - 31. jan 2016
Futsalstævne i Ejstrupholm 23. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
ØLHOLM CUP 2016 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
Dahl Pedersen Ungdomscup 2015 20. dec 2015
Eastside Viborg Cup 2015 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Vestjysk bank cup Harboøre 2015 11. - 13. dec 2015
Julestævne Rask Mølle 11. - 20. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
SB Cup 2015 28. - 29. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Energi Midt Fårvang Cup 2015 20. - 29. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Dagli brugsen cup 2015 13. - 15. nov 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
SHI Cup 2015 (U5 - U10) 4. okt 2015
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 26. sep 2015
Septemberstævne 12. - 13. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Vendsyssel Cup 2015 23. aug 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Opstartsweekend 21. - 22. mar 2015
U5-U9 3-mands indestævne i Bryrup 7. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
HIF CUP 2015 30. jan - 1. feb 2015
SponsorCup 25. jan 2015
LGF Cup 2015 23. - 25. jan 2015
Nordea cup 10. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Gorms Cup 2015 9. - 11. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015 30. dec 2014
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Ulfborg Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Allingåbro Cup 2014 19. - 20. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
EastSide Viborg Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Wunderelf julecup 14. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Nissecup Houlkær IF 2014 12. - 14. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15 30. nov 2014
Danske Bank Cup 28. - 30. nov 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
Vestjysk bank cup Harboøre 2014 28. - 30. nov 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Landbobank Cup Pokalstævne 21. - 23. nov 2014
BIF CUP 2014 15. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
DagliBrugsen cup Harboøre 2014 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Jyske 3-bold Storstævne, Bording 22. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Opstartsstævne 29. - 30. mar 2014
BadeCup i Viborg 16. mar 2014
Vestjysk Bank Cup 2014 8. mar 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
HIF CUP 2014 31. jan - 2. feb 2014
LGF Cup 2014 24. - 26. jan 2014
mitre Youth Cup 10. - 12. jan 2014
Champions League for Kids - JYLLAND/FYN 6. jan - 30. mar 2014
Vestjysk Bank Cup - BRH 2014 3. - 5. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Intersport julecup 15. dec 2013
Gullestrup Indoor 2013 14. - 15. dec 2013
PFU05 Cup2013 14. - 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Sportigan Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
Den Jyske Sparekasse Cup 13. - 15. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter