Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

KFUMs Boldklub Roskilde

Klubnavn: KFUMs Boldklub Roskilde
Forkortelse:
Adresse: Snebærvej 16
Postnrby: 4000 Roskilde
Land: Danmark
Webadresse: www.roskilde-kfum.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for KFUMs Boldklub Roskilde på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som KFUMs Boldklub Roskilde har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som KFUMs Boldklub Roskilde har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
KFUMs Boldklub Roskilde's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise KFUMs Boldklub Roskilde logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til KFUMs Boldklub Roskilde. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører KFUMs Boldklub Roskilde og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra KFUMs Boldklub Roskilde. Ønsker KFUMs Boldklub Roskilde ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du KFUMs Boldklub Roskilde's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Salgsbutikken Cup 2019
FodboldSalgsbutikken Cup 2019

Salgsbutikken Cup 2019
5. - 6. jan 2019

KFUM’s Boldklub Roskilde afholder Danmarks fedeste indendørsstævne SALGSBUTIKKEN CUP 2019 i Roskilde Kongrescenter i weekenden 5.-6. januar 2019 med store flotte præmier. Lørdag den 5/1-19: U8, U9, U10, U14 Søndag den 6/1-19: U11, U12, U13, U15, U17
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Roskilde Kongrescenter BAUHAUS Senior Cup 2016 1. jan 2016
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
ABC CUP 2014 3. - 5. jan 2014
U-10 (2003) Drenge 7mands Træningsstævne 12. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
Kemp & Lauritzen Cup 2012 17. maj 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - 14. aug 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
Sparekassen Sjælland Cup 2010 - Årgang 1999 8. aug 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
ABC CUP 2009 10. - 11. jan 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 25. nov 2018 - 31. mar 2019
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - 25. nov
Øens Hold Cup (U13-U17) 16. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
Øens Hold Cup (U8-U12) 12. - 14. okt 2018
BFC Lundegården Cup 2018 15. sep 2018
B1973 Micro Cup 2018 9. sep 2018
Kroghs Håndværk Cup 8. sep 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
Tuse Cup 08-04-2018 8. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Sportmaster Cup Holbæk U7-U13 13. - 14. jan 2018
Din Bilpartner Cup, 2018, indendørsstævne, Høng 12. - 14. jan 2018
Nyråd Cup 2018 6. - 14. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER 16. - 17. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Baren Cup 2017 Odense 5. nov 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Vor frue IF's Sommer Cup 19. aug 2017
Køge Nord Cup 12. aug 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 25. feb - 4. mar 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
CC Sportswear cup 13. - 15. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
HUI Årgang 2007 Cup 10. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
HUI Cup 21. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) 20. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - 31. jan 2016
Super Brugsen OK stævne 17. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Nyråd Cup 2016 9. - 17. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - 28. nov 2015
Danske Bank Cup 27. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Champions League for Kids 24. okt 2015 - 27. mar 2016
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U9 11. - 18. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - 14. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
DGI Breddestævne Høng 31. jan 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - 25. jan 2015
Brøndbyernes IF indendørs 7-mands stævne 17. - 18. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Basisbank December Cup 2014 6. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
AVARTA FUTSAL CUP 15. mar 2014
Bjæverskov Indoor Cup 15. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
SGIF CUP 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Skuldelev stævnet 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - 26. jan 2014
Nyråd Cup 2014 4. - 12. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Indendørsstævne 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Jernløse Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - 17. nov 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Futsalstævne 9. - 10. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
7 mands stævne 7. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - 11. aug 2013
SGIF CUP 22. - 23. jun 2013
Solrød cup 2013 16. jun 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter