Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Haslev Fodbold Club

Klubnavn: Haslev Fodbold Club
Forkortelse: HFC
Adresse: Stadionvej 10
Postnrby: 4690 Haslev
Land: Danmark
Webadresse: www.haslev-fc.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Haslev Fodbold Club på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Haslev Fodbold Club har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Haslev Fodbold Club har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Haslev Fodbold Club's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Haslev Fodbold Club logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Haslev Fodbold Club. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Haslev Fodbold Club og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Haslev Fodbold Club. Ønsker Haslev Fodbold Club ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Haslev Fodbold Club's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
LITE-HOUSE.DK CUP 2015 20. - 21. jun 2015
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2012 2. - 3. jun 2012
LITE-HOUSE CUP 18. - 19. jun 2011
Haslev Cup 5. feb 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Regstrup Ny Auto Cup 1. - 2. dec
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
DARK SKY CUP - MØN 10. nov 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND 29. okt 2018 - 31. mar 2019
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - 12. aug 2018
NYBOLIG CUP 2018 - ØRSLEV GIF 30. jun 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Orient 2008 Cup 23. jun 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 17. mar 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - 11. mar 2018
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2018 17. - 18. feb 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold 10. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
Møns FKs fastelavnsstævne 2018 3. feb 2018
Stenlille Cup 2018 2. - 4. feb 2018
FK 05 Sydsjælland cup 2018 26. - 28. jan 2018
Sportigan Langebæk Cup 2018 19. - 28. jan 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
Nyråd Cup 2018 6. - 14. jan 2018
Holmegaard Cup 2017 28. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
Julestævne i Kalundborg 17. dec 2017
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - 17. dec 2017
SjSi Julestævne 2017 9. - 10. dec 2017
Slagelse Cup 2017 9. - 10. dec 2017
Stenlille Cup 2017 17. - 19. nov 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017 10. - 12. nov 2017
LOLLANDS BANK CUP 2017 - ØRSLEV GIF 10. - 12. nov 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF 24. jun 2017
Bonbon Cup 17. jun 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Skoda Slagelse Cup 2017 25. - 28. maj 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSF U8 + U9 stævne 30. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
Øens Hold Cup 24. - 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
Årby Cup 2017 17. - 19. mar 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 25. feb - 4. mar 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - 26. feb 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
Møns FKs fastelavnsstævne 2017 11. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
AIK 65 Strøby Cup 2017 27. jan - 5. feb 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Vibecup del 2 20. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
SjSi Julestævne 2016 10. - 11. dec 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 26. - 27. nov 2016
Aluline Indendørs Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 19. - 20. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
FK sydsjælland 05 Cup 2016 18. - 20. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
MB Malercup 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BK Skjold Cup 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
NYBOLIG CUP 2016 - ØRSLEV GIF 4. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - 6. mar 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Team Rynkeby Næstved Cup 14. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 29. jan - 7. feb 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - 31. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Holmegaard Cup 28. - 29. dec 2015
Julefodboldstævne i Tingstedhallen 27. - 29. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
SjSi Julestævne 2015 12. - 13. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Sportigan Pigecup 4. - 6. dec 2015
Shell Slagelse Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - 22. nov 2015
Spar Nord Cup FUTSAL 2015 13. nov 2015
DANSK PORT CUP VETERANER 2015 13. nov 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Futsalstævne 7. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Futsal i Brønshøj. 17. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Ingesautocup 19. - 20. sep 2015
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Spar Nord Cup 2015 27. jun 2015
LITE-HOUSE.DK CUP 2015 20. - 21. jun 2015
VIF SOMMER CUP 13. - 14. jun 2015
Kemp & Lauritzen Cup 2015 6. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - 3. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup 15. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Rolfsted Vinter Cup 2015 28. feb 2015
IF62 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Møns FKs fastelavnsstævne 2015 14. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Strøby Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
BSF U8´s Nytårsstævne 18. jan 2015
Sportigan Langebæk-cup 2015 16. - 25. jan 2015
ArdaghGlass Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
KIF CUP nytårsstævne 27. - 28. dec 2014
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Sportigan Pigecup 6. - 7. dec 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Kelme Futsal Cup 8. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
KIF CUP 13. sep 2014
FK sydsjælland 05`s børnestævne 7. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Strøby Cup 8-mands 28. - 29. jun 2014
NYBOLIG CUP 2014 - ØRSLEV 28. jun 2014
Gadstrup Mini-VM 2014 22. jun 2014
L&H-Rørbyg Cup 2014 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
Rishøj Micro Cup 23. mar 2014
Bjæverskov Indoor Cup 15. mar 2014
VORDINGBORG BANK CUP 2014 - ØRSLEV 7. - 9. mar 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Indendørs stævne IF62 22. feb 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Østmøn FK´s ungdomsstævne 31. jan - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - 26. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Nytårscup 2013 27. - 30. dec 2013
IF62 Indendørsstævne 14. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Møns FKs ungdomsstævne 2013 23. - 24. nov 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
SuperBrugsen Cup 15. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
FK Sydsjælland 05’s børnestævne 14. - 15. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Solrød cup 2013 16. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Møns FK´s hyggeligste St.Bededags Cup 26. apr 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter