Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Sædding-Guldager IF

Klubnavn: Sædding-Guldager IF
Forkortelse: SGI
Adresse: Præstemarksvej 43
Postnrby: 6710 Esbjerg V
Land: Danmark
Webadresse: www.sgi-fodbold.dk
Webadresse: www.sgi-haandbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Sædding-Guldager IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Sædding-Guldager IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Sædding-Guldager IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Sædding-Guldager IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Sædding-Guldager IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Sædding-Guldager IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Sædding-Guldager IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Sædding-Guldager IF. Ønsker Sædding-Guldager IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Sædding-Guldager IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo VesterhavsCup 2018
FodboldVesterhavsCup 2018

VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj

I pinsen 2018 arrangerer SGI (Esbjerg) for 21. gang VesterhavsCup for drenge og piger i aldersgruppen U10 til U19. VesterhavsCup er Danmarks største kombinerede fodbold og håndboldstævne, med deltagere fra de nordiske lande, tyskland, holland m.fl
Logo VesterhavsCup 2018
HåndboldVesterhavsCup 2018

VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj

I pinsen 2018 arrangerer SGI (Esbjerg) for 21. gang VesterhavsCup for drenge og piger i aldersgruppen U10 til U19. VesterhavsCup er Danmarks største kombinerede fodbold og håndboldstævne, med deltagere fra de nordiske lande, tyskland, holland m.fl
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Futsalstævne i Guldagerhallen 28. - 29. dec 2017
VesterhavsCup 2017 2. - 4. jun 2017
VesterhavsCup 2017 2. - 4. jun 2017
SGI-Fodbold FUTSAL Stævne 28. dec 2016
Vesterhavs Cup (Håndbold) 14. - 15. maj 2016
VesterhavsCup 2016 13. - 16. maj 2016
VesterhavsCup 2016 13. - 16. maj 2016
Vesterhavs Cup 2015 Fodbold 23. - 24. maj 2015
Vesterhavs Cup 23. - 24. maj 2015
Vesterhavs Cup 2015 Håndbold 23. - 24. maj 2015
Vesterhavs Cup (Håndbold) 15. okt 2014
Vesterhavs Cup 2014 Håndbold 7. - 8. jun 2014
Vesterhavs Cup 2014 Fodbold 7. - 8. jun 2014
Vesterhavs Cup 2013 Fodbold 18. - 19. maj 2013
Vesterhavs Cup 2013 Håndbold 18. - 19. maj 2013
Vesterhavs Cup 2012 Fodbold 26. - 27. maj 2012
Vesterhavs Cup 2012 Girls Cup Fodbold 26. - 27. maj 2012
Vesterhavs Cup 2012 Håndbold 26. - 27. maj 2012
SGI-Cup for U8 piger og drenge 24. mar 2012
Vesterhavs Cup 2011 Håndbold 10. - 13. jun 2011
Vesterhavs Cup 2011 Fodbold 10. - 13. jun 2011
SGI-Cup for U8 piger og drenge 3. apr 2011
Vesterhavs Cup 2010 Håndbold 21. - 24. maj 2010
Vesterhavs Cup 2010 Fodbold 21. - 23. maj 2010
SGI-CUP 10. apr 2010
Vesterhavs Cup 30. - 31. maj 2009
Vesterhavs Cup 2009 29. maj - 1. jun 2009
Vesterhavs Cup 2008 9. - 12. maj 2008
Vesterhavs Cup 2007 25. - 28. maj 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Teamvest-CUP 2017 17. - 19. nov 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
Team Vest ungdomscup 2016 8. maj 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Tønder Hydro Cup 2015 4. - 5. apr 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
Peugeot Cup Alslev (U5-U15) 15. jun 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Safari Fodbold Cup 2013 22. sep 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter