Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Otterup B&IK

Klubnavn: Otterup B&IK
Forkortelse:
Adresse: Bryggerivej 2
Postnrby: 5450 Otterup
Land: Danmark
Webadresse: www.ob-ik.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Otterup B&IK på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Otterup B&IK har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Otterup B&IK har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Otterup B&IK's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Otterup B&IK logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Otterup B&IK. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Otterup B&IK og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Otterup B&IK. Ønsker Otterup B&IK ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Otterup B&IK's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
InterSport Otterup Cup 2018 U13 18. mar 2018
U8 pige & U9/10 pige Medalje stævne 20. maj 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 19. mar 2017
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
Futsal/Åbent stævne i Otterup 13. jan 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
KORUP CUP 2019 4. - 6. jan 2019
Legende Cup 2018 16. dec
Marienlyst Cup 2018 14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold 8. - 9. dec 2018
B1909 Kreafunk Cup 2018 7. - 9. dec 2018
Morud Intersport Cup 2018 1. - 2. dec 2018
Fraugde Cup 1. - 2. dec 2018
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 24. - 25. nov 2018
DALBY-STÆVNET 2018 23. - 25. nov 2018
Fodbold Stævne Højby 2018 17. - 18. nov 2018
Munkebo Cup 16. - 18. nov 2018
Center Bistroen Rosengårdscentret Cup 11. nov 2018
B67 Sommerstævne 2018 11. aug 2018
Super Brugs Cup 2018 10. - 12. aug 2018
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
Allesø Pokal Cup 2018 21. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
InterSport Otterup Cup 2018 U13 18. mar 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Hvidevaredoktorens mini-stævne 10. mar 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne 3. mar 2018
B 67 CUP 2018 24. feb 2018
SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018 9. - 10. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1913 CUP 2. - 4. feb 2018
Kværndrup Cup 2018 27. jan - 4. feb 2018
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 26. - 28. jan 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018 12. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Tved Cup 12. - 14. jan 2018
KORUP REMA 1000 CUP 2018 5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
B1909 Kreafunk Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Fraugde spar nord cup 2. - 3. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
B1913 CUP 1. - 3. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 25. - 26. nov 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
DALBY-STÆVNET 2017 24. - 26. nov 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 19. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
B1913 CUP 2016 23. - 25. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Tvedcup jan 2017 13. - 15. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 26. - 27. nov 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
Marcus Cup 19. - 20. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
Dalum Pige Cup 2016 19. jun 2016
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Næsby Cup 2016. 8. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Tarup Vvs cup V. Søren Rasmussen 28. nov 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Intersport Cup - Munkebo 2015 30. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Andelskassen cup 7. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Skårup IF`s FYNSKE BANK CUP 2014 29. nov - 7. dec 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Spøttrup Floorball Open 2019
2. mar 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Spøttrup Floorball Open 2019
2. mar 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Følg Staevner.dk på Twitter