Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Søndermarkens IK

Klubnavn: Søndermarkens IK
Forkortelse: SIK
Adresse: Liseborgvej 37
Postnrby: 8800 Viborg
Land: Danmark
Webadresse: www.sik-viborg.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Søndermarkens IK på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Søndermarkens IK har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Søndermarkens IK har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Søndermarkens IK's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Søndermarkens IK logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Søndermarkens IK. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Søndermarkens IK og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Søndermarkens IK. Ønsker Søndermarkens IK ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Søndermarkens IK's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
SIK Futsal Cup 2014 27. - 30. dec
Sportigan Pokalcup 2014 22. - 23. nov 2014
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 11. okt 2014
Septemberstævne 13. - 14. sep 2014
Vestjysk Bank Cup 2014 8. mar 2014
SIK Futsal Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Sportigan Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Septemberstævne 14. - 15. sep 2013
Klippestudiet Beach Football Cup 2013 17. aug 2013
PIXELINE CUP 2012 2. mar 2013
SIK Futsal Cup 2012 27. - 30. dec 2012
Julestævne 27. - 29. dec 2012
Sportmaster Cup 2012 i Viborg Søndermarken 23. - 25. nov 2012
Septemberstævne 15. - 16. sep 2012
Klippestudiet Beach Football Cup 2012 12. aug 2012
Klippestudiet Beach Football Cup 11. aug 2012
PIXELINE CUP 2011 3. mar 2012
vestjyskBANK Futsal Cup 15. jan 2012
SPORTMASTER CUP 2011 27. - 30. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 i Viborg Søndermarken 11. - 13. nov 2011
Septemberstævne 17. - 18. sep 2011
SIK Beach Football Cup 2011 28. aug 2011
Jysk Rør & Industri Beach Football Cup 2011 27. aug 2011
Klippestudiet Beach Football Cup 13. aug 2011
PIXELINE CUP 2011 5. mar 2011
SPORTMASTER CUP 2011 28. dec 2010 - 2. jan 2011
Danske Bank Cup i Viborg Søndermarken 12. - 14. nov 2010
Septemberstævne 18. - 19. sep 2010
Klippestudiet Beach Football Cup 14. aug 2010
PIXELINE CUP 2010 6. mar 2010
SIK CUP 2010 30. dec 2009 - 3. jan 2010
Danske Bank Cup i Viborg Søndermarken 13. - 15. nov 2009
Klippestudiet Beach Football Cup 15. aug 2009
Pommesfrites Stævne 2009 7. mar 2009
SIK CUP 2009 2. - 4. jan 2009
Danske Bank Cup i Viborg Søndermarken 14. - 16. nov 2008
Klippestudiet Beach Football Cup 16. aug 2008
Pommesfrites Stævne 1. mar 2008
SIK CUP 2008 4. - 6. jan 2008
Danske Bank Cup i Viborg Søndermarken I.K. 16. - 18. nov 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Dahl Pedersen Ungdomscup 28. dec
SIK Futsal Cup 2014 27. - 30. dec
Energi midt julecup 27. - 30. dec
EastSide Viborg Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Nissecup Houlkær IF 2014 12. - 14. dec 2014
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15 30. nov 2014
Vildmose CUP 2014 29. nov - 14. dec 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Sportigan Pokalcup 2014 22. - 23. nov 2014
BIF CUP 2014 15. - 16. nov 2014
BlicherCup indendørs 2014 14. - 22. nov 2014
EnergiMidt - Skals Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 9. nov 2014
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 11. okt 2014
TFC Efterårs Cup - U9 11. okt 2014
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 27. sep 2014
Septemberstævne 13. - 14. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Fortuna Danski Cup 2014 7. - 9. jun 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Dall/Ferselv IF's Spar Nord Cup 10. - 11. maj 2014
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 26. - 27. apr 2014
Vestjysk Bank Cup 2014 8. mar 2014
Futsal Indtroduktionsstævne i Ulstrup Hallerne 1. mar 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
Viborg Mesterskab - U9 drenge Viborg Kommune 16. feb 2014
Vestergaard Biler Cup 15. - 16. feb 2014
Vestjysk bank cup 2014 15. - 16. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
Sparcup 2014 1. - 2. feb 2014
BMK CUP - DJS 24. jan - 2. feb 2014
VFF Cup 2014 24. jan - 2. feb 2014
Alhede/Spar-Cup 2014 17. - 19. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Møllehøj Indoor 2014 10. - 12. jan 2014
Vestjysk Bank Cup - BRH 2014 3. - 5. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Julestævne Støvring IF Fodbold 27. - 30. dec 2013
SIK Futsal Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Eastside Viborg NisseCup 2013 6. - 8. dec 2013
INTERSPORT CUP 2013 Åstrup/Hammelev 30. nov - 14. dec 2013
Houlkær IF NISSECUP 2013 - Viborg 29. nov - 1. dec 2013
Klejtrup Energimidt cup 29. nov - 1. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Sportigan Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Sparekassen Hobro Cup 1. - 10. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
Septemberstævne 14. - 15. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Klippestudiet Beach Football Cup 2013 17. aug 2013
Uld Cup Saltum 12. maj 2013
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårs cup 27. - 28. apr 2013
SDIF Cup 2013 15. - 17. mar 2013
BadeCup i Viborg 9. mar 2013
Danboring Cup 22. - 23. feb 2013
Danboring Cup 22. - 23. feb 2013
Viborg F.F. Vintercup 2013 12. - 14. feb 2013
Estate Cup Lystrup - U6,U7,U8 2. feb 2013
Møldrup Sparekasse BMK CUP 25. jan - 3. feb 2013
VFF Cup 2013 25. jan - 3. feb 2013
Lgf Cup 2013 25. - 27. jan 2013
Sparcup 2013 19. - 20. jan 2013
Alhede-Cup 2013 18. - 20. jan 2013
Møllehøj Indoor 2013 11. - 13. jan 2013
Nordea Cup 2013, Give 5. - 6. jan 2013
Sparkron Ulvehøj Cup 2013 4. - 13. jan 2013
Sydmors Julestævne 2012 27. - 29. dec 2012
Eastside Viborg NisseCup 2012 15. - 16. dec 2012
Vildbjerg Cup Indoor 2012 14. - 16. dec 2012
Houlkær IF NISSECUP 2012 - Viborg 30. nov - 2. dec 2012
Klejtrup cup 2012 23. nov - 2. dec 2012
Energi Midt Fårvang Cup, 2. afdeling 16. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup Overlund 9. - 16. nov 2012
Langå Sparkasse Cup 9. - 11. nov 2012
Septemberstævne 15. - 16. sep 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
Klippestudiet Beach Football Cup 2012 12. aug 2012
Klippestudiet Beach Football Cup 11. aug 2012
SP Byg & Anlæg CUP 2012 2. jun 2012
Kiwi Cup 6. maj 2012
Ans Cup 2012 10. - 11. mar 2012
Hadsten Bank Cup 2012 18. - 19. feb 2012
Viborg F.F. Vintercup 2012 14. - 16. feb 2012
VFF Cup 2012 3. - 5. feb 2012
B1909 Combi Cup 2012 3. - 5. feb 2012
Lgf Cup 2012 27. - 29. jan 2012
Møldrup Sparekasse BMK CUP 27. jan - 5. feb 2012
Flextra Cup 2012 2. afd. (164 hold tilmeldt) 21. - 22. jan 2012
Alhede-Cup 2012 20. - 22. jan 2012
Møllehøj Indoor 13. - 15. jan 2012
Nilfisk/Alto-Cup 2012 13. - 15. jan 2012
Flextra Cup 2012 1. afd. (149 hold tilmeldt) 7. - 8. jan 2012
Nordea Cup, Give 7. - 8. jan 2012
Sportmaster Cup 2012 i Toftum/Bremdal 6. - 8. jan 2012
Sparkron Ulvehøj Cup 2012 4. - 15. jan 2012
ENERGI MIDT JULECUP 27. - 30. dec 2011
Sydmors If s 40. juleturnering 27. - 29. dec 2011
SPORTMASTER CUP 2011 27. - 30. dec 2011
Skjern Bank Fodbold Cup 17. dec 2011
Houlkær IF / Overlund NisseCup 2011 17. - 18. dec 2011
JYSKE BANK CUP 2011 MEJRUP 16. - 18. dec 2011
Vildbjerg Cup Indoor 2011 16. - 18. dec 2011
INTERSPORT CUP 2011 Åstrup/Hammelev 3. - 17. dec 2011
Houlkær IF NISSECUP 2011 - Viborg 2. - 4. dec 2011
VESTJYSK BANK CUP 2011 25. - 27. nov 2011
BIF CUP 2011 19. - 27. nov 2011
Langå Sparekasse Cup for Ungdom 2011 11. - 13. nov 2011
Septemberstævne 17. - 18. sep 2011
SydbankCup 2011 3. - 4. sep 2011
JKE Design Pokal Cup 2011 3. - 4. sep 2011
SIK Beach Football Cup 2011 28. aug 2011
Jysk Rør & Industri Beach Football Cup 2011 27. aug 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Klippestudiet Beach Football Cup 13. aug 2011
Romalt IF Kronse Cup 2011 8. maj 2011
Ans Cup 13. mar 2011
Lgf Cup 2011 28. - 30. jan 2011
Alhede-Cup 2011 21. - 23. jan 2011
HURUP CUP 2011 15. jan 2011
Sportmaster Cup 2011 7. - 9. jan 2011
FutsalFestival for U11 30. dec 2010
SPARKRON CUP 17. - 19. dec 2010
Vildbjerg Cup Indoor 2010 17. - 19. dec 2010
JYSKE BANK CUP 2010 MEJRUP 17. - 19. dec 2010
INTERSPORT CUP 2010 Åstrup/Hammelev 4. - 18. dec 2010
Hummel-Sportigan Cup 3. - 5. dec 2010
Septemberstævne 18. - 19. sep 2010
SydbankCup 2010 4. - 5. sep 2010
Klippestudiet Beach Football Cup 14. aug 2010
BIF Sommerstævne / Føtex Cup 2010 7. aug 2010
VM for U-10 & 12 drenge 19. jun 2010
Danish Football Challenge - Viborg 2010 12. - 16. maj 2010
U10 Taulov-Skærbæk IF Cup 14. mar 2010
Lgf Cup 2010 29. - 31. jan 2010
Alhede-Cup 2010 15. - 17. jan 2010
HURUP CUP 2010 9. jan 2010
SIK CUP 2010 30. dec 2009 - 3. jan 2010
Sydmors IF s 38. juleturnering 27. - 29. dec 2009
Vildbjerg Cup Indoor 18. - 20. dec 2009
JYSKE BANK CUP 18. - 20. dec 2009
SPARKRON CUP 18. - 30. dec 2009
Intersport Cup 2009 5. - 19. dec 2009
Danske Bank CUP, HURUP THY 4. - 6. dec 2009
Vestjysk bank cup 2009 28. - 29. nov 2009
Langå Sparekasse Cup for Senior og Old Boys 20. - 21. nov 2009
Universal Transport Cup Ungdom 2009 7. - 8. nov 2009
Horsens pokalcup 2009 5. - 6. sep 2009
SydbankCup 2009 5. - 6. sep 2009
Klippestudiet Beach Football Cup 15. aug 2009
LGF -Cup 23. - 25. jan 2009
Alhede-Cup 2009 16. - 18. jan 2009
HURUP CUP 2009 10. jan 2009
JYSKE BANK CUP 19. - 21. dec 2008
Daglibrugsen cup 2008 15. - 16. nov 2008
Langå Sparekasse Cup 7. - 9. nov 2008
SydbankCup 6. - 7. sep 2008
Vestjysk Bank cup 2008 25. maj 2008

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Lloret Cup
12. - 15. okt 2015
Sportmaster Cup 2015
9. - 11. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse
4. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gislinge
11. jan 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
EnergiMidt Cup 2015, i Lindved v. Vejle
10. jan - 1. mar 2015
Halsnæsmesterskaberne
10. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gadstrup
11. jan 2015
Sportmaster CUP 2015
9. - 11. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter