Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Brøndby IF

Klubnavn: Brøndby IF
Forkortelse: BIF
Adresse: Brøndby Stadion 26
Postnrby: 2605 Brøndby
Land: Danmark
Webadresse: www.brondby.com


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Brøndby IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Brøndby IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Brøndby IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Brøndby IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Brøndby IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Brøndby IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Brøndby IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Brøndby IF. Ønsker Brøndby IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Brøndby IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Brøndby Cup 2017 28. - 30. jul 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
8 mands cup for U10 piger 10. jun 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
Brøndby Cup 2016 30. jul - 1. aug 2016
Brøndby Forårs Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
Brøndby Cup 2015 25. - 29. jul 2015
Brøndby Cup 2015 25. - 29. jul 2015
Brøndby Cup 2015 25. - 27. jul 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Brøndbyernes IF indendørs 7-mands stævne 17. - 18. jan 2015
U8 pige medaljestævne i Brøndby 5. okt 2014
Pige medaljestævne i Brøndby IF 5. okt 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
U8 pige stævne i Brøndby 14. sep 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
Brøndby Cup 2014 26. - 30. jul 2014
Opstartsstævne i Brøndby 30. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 (Pige) 14. - 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
Brøndby Cup 2013 27. jul - 1. aug 2013
Brøndby Microcup 2013 2. - 3. feb 2013
Brøndby Cup 2012 28. jul - 2. aug 2012
BRØNDBY CUP 2011 30. jul - 4. aug 2011
Brøndby Cup 1. - 6. aug 2009
Brøndby Cup 3. - 8. aug 2008
Brøndby IF Mikrostævne 10. - 11. mar 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
Bonbon Cup 2018 18. - 19. aug 2018
BSI/VIF NORDIC CUP U13-U14-U15 9. - 12. aug 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
BK83 Næstved CUP 2018 "Ardagh Glass Holmegaard" 9. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Opstartsstævne 2018 7. - 8. apr 2018
DANMARKS SJOVESTE PIGE FODBOLD TRÆNINGS LEJR 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 17. mar 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 10. mar 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - 11. mar 2018
TFC PIGE INDENDØRSSTÆVNE 3. - 4. mar 2018
jik futsal 2018 18. feb 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 17. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold 10. feb 2018
Girls Futsal Cup 10. feb 2018
Møns FKs fastelavnsstævne 2018 3. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 20. jan 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - 21. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 6. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen 27. - 29. dec 2017
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER 16. - 17. dec 2017
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF 24. jun 2017
Silence cup 17. - 18. jun 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
8 mands cup for U10 piger 10. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - 2. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Jik cup 2017 7. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 17.-18. december 17. - 18. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U15 ELITE) 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - 13. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
U10 pigers opstartsstævne 30. okt 2016
MB Malercup 30. okt 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Silence cup 23. okt 2016
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
Inges Auto Cup 17. - 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
HUI Årgang 2007 Cup 10. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
Sengeløse pige cup 20. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
Jik sommercup 18. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
VIF CUP 30. apr - 1. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Brøndby Forårs Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
ØENS HOLD CUP - DRENGE 18. - 20. mar 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - 6. mar 2016
Futsalstævne i Rørby for - 5.runde (medaljestævne) 27. feb 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
U9 Piger fastelavn fodbold 7. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 29. jan - 7. feb 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Super Brugsen OK stævne 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Jik cup 2016 9. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Holmegaard Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
Øens Hold Cup (U13-U18) 6. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
ULIGA Winter Cup - 2003-2007 Drenge A/Elite 31. okt 2015 - 14. feb 2016
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
AFLYST U7 Pige Greve Goal Show 10. okt 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - 4. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
GFK Cup 2015 26. - 27. sep 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Champions League for Kids 22. aug - 24. okt 2015
BDO MINI-CUP 2015 22. aug 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Brøndby Cup 2015 25. - 29. jul 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
U9 Greve Goal Show (4) 13. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
ŠKODA Køge Cup 30. maj 2015
U9 Greve Goal Show (3) 30. maj 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - 3. maj 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
U9 Greve Goal Show (1) 18. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
DSPFTL - Danmarks Sjoveste Pige Fodbold Trænings L 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
Møns FKs fastelavnsstævne 2015 14. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Maestro Cup 31. jan 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Strøby Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Brøndbyernes IF indendørs 7-mands stævne 17. - 18. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
Sportigan Langebæk-cup 2015 16. - 25. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - 11. jan 2015
ArdaghGlass Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hvidovre Indoor cup 3. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
Basisbank December Cup 2014 6. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
Futsal for U13 piger 22. nov 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 9. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Pige medaljestævne i Brøndby IF 5. okt 2014
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
U8 pige stævne i Brøndby 14. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Årgang 2003 - 5 m. på 7 m.mål 29. jun 2014
NYBOLIG CUP 2014 - ØRSLEV 28. jun 2014
B.93 fanklub's Sommercup 21. - 22. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
Laudrup & Høgh Street 2014 - Næstved 29. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 4. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Søndag 27/4 27. apr 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Opstartsstævne i Brøndby 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
AVARTA FUTSAL CUP 15. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
SGIF CUP 8. - 9. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Indendørs stævne IF62 22. feb 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
SGIF CUP 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - 30. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - 15. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Indendørsstævne 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Jernløse Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Møns FKs ungdomsstævne 2013 23. - 24. nov 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Solrød Cup Efterår 28. sep 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
Ingesautocup 14. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 (Pige) 14. - 15. sep 2013
FK Sydsjælland 05’s børnestævne 14. - 15. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter