Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Himmelev-Veddelev Boldklub

Klubnavn: Himmelev-Veddelev Boldklub
Forkortelse: HVB
Adresse: Herregårdsvej 46, Himmelev
Postnrby: 4000 Roskilde
Land: Danmark
Webadresse: www.hvb-fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Himmelev-Veddelev Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Himmelev-Veddelev Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Himmelev-Veddelev Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Himmelev-Veddelev Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Himmelev-Veddelev Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Himmelev-Veddelev Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Himmelev-Veddelev Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Himmelev-Veddelev Boldklub. Ønsker Himmelev-Veddelev Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Himmelev-Veddelev Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Stryhns cup 2012 11. - 12. aug 2012
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Stryhns Cup 2010 7. - 8. aug 2010
Roskilde - Spar Lolland CUP 6. - 7. feb 2010
Stryhns Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
Stryhns Cup 2008 9. - 10. aug 2008
Danske Bank cup 2. - 3. feb 2008
Stryhns Cup 11. - 12. aug 2007
Danske Bank Cup 3. - 4. feb 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug
Undløse Cup 2. jul 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) 20. mar 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup 6. mar 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - 6. mar 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 29. jan - 7. feb 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - 31. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Sportigan Cup 2016 i Høng Hallen 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Jik Futsal cup 2016 10. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Breddestævne i St. Merløse - 3. runde 9. jan 2016
Nyråd Cup 2016 9. - 17. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde 3. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julefodboldstævne i Tingstedhallen 27. - 29. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Champions League for Kids 24. okt 2015 - 27. mar 2016
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
LITE-HOUSE.DK CUP 2015 20. - 21. jun 2015
U9 Greve Goal Show (4) 13. jun 2015
VIF SOMMER CUP 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Dagli' Brugsen Sommerfest Cup 6. jun 2015
U9 Greve Goal Show (3) 30. maj 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - 3. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
U9 Greve Goal Show (1) 18. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup 15. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - 14. feb 2015
DGI Halvbanestævne Lynge-Broby 8. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
DGI Breddestævne Hagested 17. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
JA Byggeland/ LSF BørneCup 11. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
NYBOLIG CUP 2014 - ØRSLEV 28. jun 2014
Gadstrup Mini-VM 2014 22. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
Rishøj Micro Cup 23. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Skuldelev stævnet 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Svogerslev pinsestævne 2013 18. - 19. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lloret Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U8-U12)
14. - 16. okt
Costa Brava Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
11. - 13. nov
Vendsyssel Cup 2016
21. aug
FC Horsens Pokal Cup
27. - 28. aug
AB Tårnby Sommer Cup
20. - 21. aug
Rasmus Klumps pandekagestævne
28. aug
FB CUP 2016
20. - 21. aug
Herfølge Sommer Cup 2016
13. - 14. aug
Lunderskov MiniCup
13. aug
Åbne Århus Mesterskab 2016
12. - 14. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
13. - 14. aug
Robey Cup 2016
3. - 4. sep
Holbæk Cup 2016
10. - 11. sep
BK Skjold Cup
18. sep
INDOOR LIGA CUP 2016
5. - 6. nov
Limone Cup 2017
14. - 20. okt 2017
Juliana Malden Cup Holland
25. - 29. maj 2017
Easter Open 2017
13. - 17. apr 2017
North Limburg Cup 2017 (Drenge)
1. - 5. jun 2017
North Limburg Cup 2017 (Piger)
1. - 5. jun 2017
Limone Cup 2016
15. - 21. okt
Boldklubben Frem cup 2016
29. - 30. okt
Boldklubben Frem cup 2016
10. sep
Lunderskov MiniCup
13. aug
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016
14. aug
FB CUP 2016
20. - 21. aug
HARDI CUP 2016 - Senior stævne
12. - 14. aug
BK Friheden Kræmmercup 2016
6. - 7. aug
Åbne Århus Mesterskab 2016
12. - 14. aug
Herfølge Sommer Cup 2016
13. - 14. aug
Rosenlund Cup 2016
10. - 13. aug
NB's pigecup 2016
13. aug
JB CUP 2016
13. - 14. aug
Følg Staevner.dk på Twitter