Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Himmelev-Veddelev Boldklub

Klubnavn: Himmelev-Veddelev Boldklub
Forkortelse: HVB
Adresse: Herregårdsvej 46, Himmelev
Postnrby: 4000 Roskilde
Land: Danmark
Webadresse: www.hvb-fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Himmelev-Veddelev Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Himmelev-Veddelev Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Himmelev-Veddelev Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Himmelev-Veddelev Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Himmelev-Veddelev Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Himmelev-Veddelev Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Himmelev-Veddelev Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Himmelev-Veddelev Boldklub. Ønsker Himmelev-Veddelev Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Himmelev-Veddelev Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Stryhns cup 2012 11. - 12. aug 2012
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Stryhns Cup 2010 7. - 8. aug 2010
Roskilde - Spar Lolland CUP 6. - 7. feb 2010
Stryhns Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
Stryhns Cup 2008 9. - 10. aug 2008
Danske Bank cup 2. - 3. feb 2008
Stryhns Cup 11. - 12. aug 2007
Danske Bank Cup 3. - 4. feb 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 9. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
NYBOLIG CUP 2014 - ØRSLEV 28. jun 2014
Gadstrup Mini-VM 2014 22. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
Rishøj Micro Cup 23. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Skuldelev stævnet 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Køge Cup 2013 2. - 4. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Svogerslev pinsestævne 2013 18. - 19. maj 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
bo-Hus cup 2013 17. - 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Jyske Bank /LSF Stævne 24. mar 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
Rødovre Mesterskabet i U10B 23. feb 2013
Gladsaxe Cup 16. - 17. feb 2013
MK Fodbold Cup 2013 15. - 17. feb 2013
Taastrup FC - Børnestævne 2013 3. feb 2013
Østmøn FK´s ungdomsstævne 2. - 3. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
Midtsjællands cup 2013 1. - 3. feb 2013
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 26. - 27. jan 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup - U16/U16P ledig plads 26. - 27. jan 2013
Skuldelev stævnet 25. - 27. jan 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
Liverpool kommer igen cup 13. jan 2013
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 12. - 13. jan 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - 20. jan 2013
JIK Cup 2013 5. - 20. jan 2013
Hvalsø Cup 2013 4. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
Halsnæsmesterskabet 2013 27. - 30. dec 2012
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
TUSE CUP UNGDOM 14. - 23. dec 2012
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 14. - 16. dec 2012
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2012/2013 - Del 1 8. - 9. dec 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 8. - 9. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
Jernløse Cup 2012 1. - 2. dec 2012
JKE Design Cup 2012 17. - 18. nov 2012
LUI CUP 2012 17. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup 2012 - GS Elite 10. nov 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 10. - 11. nov 2012
Taastrup FC Inde Cup 2012 9. - 11. nov 2012
U14 afslutningsstævne 27. - 28. okt 2012
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Hornsherred Cup 13. - 14. okt 2012
Køge efterårs Cup 2012, U-9. 5-mands 2. sep 2012
KB Mikro Cup 2012 1. - 2. sep 2012
FB Rotary CUP 2012 25. - 26. aug 2012
SEGMENT CUP 18. - 19. aug 2012
Stryhns cup 2012 11. - 12. aug 2012
Gvi cup 22. - 24. jun 2012
Gadstrup Mini-EM 2012 2. jun 2012
LITE-HOUSE.DK CUP 2012 2. - 3. jun 2012
Pinse Cup 2012 26. - 28. maj 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
AB Cup 2012 25. - 27. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
DiBa Store Bededags Cup 2012 4. - 6. maj 2012
Opstartsstævne 2012 - Jernløse Cup 7. apr 2012
Svogerslev ungdoms stævne 2012 3. - 4. mar 2012
SYDBANK Cup 2012 / Ejby IF 68 2. - 4. mar 2012
BK Friheden Cup 2012 25. - 26. feb 2012
MK Fodbold Cup 2012 17. - 19. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
Midtsjællands cup 3. - 5. feb 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 28. - 29. jan 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
Skuldelev stævnet 27. - 29. jan 2012
danbolig Holbæk Cup 2012 22. jan 2012
Holbæk Cup 2012 21. jan 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Vibe Malerfirma Cup 2011/12 13. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Vinter-Cup 2011-2012 7. jan - 25. mar 2012
Nytårsstævne Vigersted 7. - 8. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Hvalsø Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Sportmaster Indendørs Cup (Ringsted Cup) 16. - 18. dec 2011
Xmas Cup 2011 11. dec 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 10. - 11. dec 2011
Jule stævne 2011 i SjSi 10. - 11. dec 2011
Gevinsten Cup 10. dec 2011
Halsnæsmesterskabet 2012 - Breddestævne 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Rødovre Mesterskabet i U9 24. sep 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
Havdrup Sommer Cup 2011 21. aug 2011
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2011 18. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Spar Nord cup 2011 11. - 12. jun 2011
AB Cup 2011 10. - 12. jun 2011
DLG Tele & Scandlines Cup 2011 10. - 12. jun 2011
ABC Huse Cup 2011 2. jun 2011
DIBA St. Bededags Cup 2011 20. - 22. maj 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
Vibe Malerfirma Cup 2011 11. - 13. mar 2011
SYDBANK Cup 2011 / Ejby IF 68 5. - 6. mar 2011
Svogerslev ungdoms stævne 2011 5. - 6. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
BK Friheden Cup 2011 26. - 27. feb 2011
HIK Indestævne 12. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Midtsjællands cup 4. - 6. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Skuldelev stævnet 29. - 30. jan 2011
Lgf Cup 2011 28. - 30. jan 2011
Danske Bank Cup (BSV) 21. - 23. jan 2011
VB98 Sponsor Cup 16. jan 2011
LSF Pige Cup 16/1-2011 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Sportmaster Cup 2011 7. - 9. jan 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
RB 1906 Spar Nord Cup 27. - 30. dec 2010
Stadium Cup (Ringsted Cup) 18. - 19. dec 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2010 17. - 19. dec 2010
Breddestævne 11. dec 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 4. - 5. dec 2010
Jernløse Cup 2010 4. - 5. dec 2010
Vinter Cup 2010 - 2011 27. nov 2010 - 27. mar 2011
Gevinsten Cup 27. - 28. nov 2010
Østerbro IF FairPlay Stævne 20. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup nov. 2010 20. - 21. nov 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
LBI drengestævne i indefodbold 2010 12. - 14. nov 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup 2010 6. - 7. nov 2010
Champions League for Kids - vinterturnering 30. okt 2010 - 27. mar 2011
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Stryhns Cup 2010 7. - 8. aug 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
Spar Nord cup 2010 22. - 23. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 6. - 7. mar 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
Roskilde - Spar Lolland CUP 6. - 7. feb 2010
Måløv ungdomsstævne 5. - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
TimeVision Turnering 2010 25. jan - 28. mar 2010
Danske Bank Cup (BSV) 22. - 24. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
VÆRLØSE CUP 2010 16. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
Jægerspris Cup 2010 9. - 24. jan 2010
Hvalsø Cup 2010 2. - 3. jan 2010
Køge BK ZEBRA Cup 2. - 8. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
Køge indoor cup 2009 28. dec 2009
Taastrup FC - Pengestævne 2009 18. - 20. dec 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 5. - 6. dec 2009
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
Vinter-Cup 2009-2010 28. nov 2009 - 28. mar 2010
Want2Bowl Cup 2009 20. - 22. nov 2009
Frem Cup nov. 2009 14. nov 2009
Danske Bank Cup 2009 i Måløv 14. - 15. nov 2009
VB Cup 2009 14. - 15. nov 2009
Stryhns Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Vildbjerg Cup 30. jul - 2. aug 2009
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2009 13. jun 2009
Miniput cupen 2009 i Sverige 13. - 14. jun 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Spar Nord cup 2009 30. - 31. maj 2009
Pinsecup 30. maj - 1. jun 2009
Lagkagestævne 2009 21. maj 2009
Ganløse Nordea Cup feb/mar 2009 28. feb - 1. mar 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
superbrugsen-cup 27. feb - 8. mar 2009
IndoorCup 2009 (store/små mål) 15. feb 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
Jægerspris Cup 2009 afd. 2 24. - 25. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
ABC CUP 2009 10. - 11. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2008 6. - 7. dec 2008
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
T.A.P. Futsal Cup 5. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Chevrolet Cup 2008 1. dec 2008 - 26. mar 2009
Spar Nord Cup Julestævne 29. - 30. nov 2008
Pædagogisk Vikarbureau Cup 2008 23. nov 2008
Indendørsstævne i Skovlunde 22. - 23. nov 2008
Lagkagestævne 2008 14. sep 2008
Stryhns Cup 2008 9. - 10. aug 2008
Ganløse Danske Bank Cup 28. - 29. jun 2008
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2008 8. jun 2008
Madsby Pige Cup/Albani Cup 6. - 8. jun 2008
Svogerslev Super Best cup 2008 10. - 11. maj 2008
Scandlines Cup 2008 - B.1901 9. - 11. maj 2008
Laudrup & Høgh Streetsoccer League 2008 18. apr - 5. jun 2008
Løvecup 2008 18. - 20. apr 2008
Ganløse Nordea Cup mar 2008 1. - 2. mar 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 1. - 2. mar 2008
Indendørsstævne BK Friheden 1. - 2. mar 2008
Superbrugsen Cup 23. feb - 2. mar 2008
IndoorCup 2008 (store mål) 16. - 17. feb 2008
Danske Bank cup 2. - 3. feb 2008
KFC CUP 2008 26. jan 2008
Ganløse Nordea Cup jan 2008 19. - 20. jan 2008
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - 20. jan 2008
FK Munkholm Holbæk 5. - 6. jan 2008
Spar Nord Cup 5. - 6. jan 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 8. - 9. dec 2007
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007
Sundby Cup 2007 8. - 9. sep 2007
Stryhns Cup 11. - 12. aug 2007
BS72 Pigecup Pinsestævne 27. maj 2007
Svogerslev Cup 2007 26. - 27. maj 2007
Løvecup 2007 4. - 6. maj 2007

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen
10. jan - 15. mar 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne
8. feb 2015
Nytårs cup på 7 mandsmål
19. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
Hvidovre Indoor cup
3. - 4. jan 2015
HIF CUP 2015
30. jan - 1. feb 2015
Fra Ælling til Svane - Børnestævne
10. - 11. jan 2015
Møllehøj Indoor 2015
9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Havndal CUP
4. - 11. jan 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
DJS Inde Cup Bording 2015
2. - 11. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015
30. dec
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter