Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Bording IF

Klubnavn: Bording IF
Forkortelse: BIF
Adresse: Klochsvej 25
Postnrby: 7441 Bording
Land: Danmark
Webadresse: www.bordingif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Bording IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Bording IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Bording IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Bording IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Bording IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Bording IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Bording IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Bording IF. Ønsker Bording IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Bording IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
XL-Bording Cup 2018 10. - 12. aug 2018
DJS Inde Cup Bording 2018 5. - 14. jan 2018
XL-Bording Cup 2017 4. - 6. aug 2017
DJS Inde Cup Bording 2017 6. - 15. jan 2017
XL-Bording Cup 5. - 7. aug 2016
DJS Inde Cup 2016 2. - 10. jan 2016
XL-Bording Cup 7. - 9. aug 2015
Træningsturnering for U14/15 pige hold i Bording 28. - 29. mar 2015
BIF U13 Pige Cup 2015 (B og C niveau) 21. feb 2015
BIF U14/U15 Pige Cup 2015 (B og C niveau) 7. feb 2015
DJS Inde Cup Bording 2015 2. - 11. jan 2015
Pårup Kro Cup 2014 8. - 10. aug 2014
BIF's kvinde træningsturnering 5. - 6. apr 2014
DJS Inde Cup Bording 2014 18. - 19. jan 2014
BIF Dame Cup 2014 12. jan 2014
Pårup Kro Cup 2013 9. - 11. aug 2013
Flextra Cup 2013 19. - 20. jan 2013
Intersport Dame Cup 2013 12. jan 2013
Pårup Kro Cup 2012 3. - 5. aug 2012
Flextra Cup 2012 2. afd. (164 hold tilmeldt) 21. - 22. jan 2012
Intersport Dame Cup 2012 (79 hold tilmeldt) 14. jan 2012
Flextra Cup 2012 1. afd. (149 hold tilmeldt) 7. - 8. jan 2012
Pårup Kro Cup 2011 5. - 7. aug 2011
Flextra Cup 2011 2. afd. 22. - 23. jan 2011
Intersport Dame Cup 2011 15. jan 2011
Flextra Cup 2011 1. afd. 8. - 9. jan 2011
Pårup Kro Cup (tidligere Invita Cup) 6. - 8. aug 2010
Intersport DameCup 2010 (senior stævne) 23. jan 2010
Invita Cup 7. - 9. aug 2009
Intersport DameCup 2009 24. jan 2009
Den Jyske Sparekasse Cup 21. sep 2008
Invita Cup 2008 1. - 3. aug 2008
Bording DameCup 2008! 9. feb 2008
Coats-cup 5. - 20. jan 2008
Invita-cup 2007 3. - 5. aug 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Pandekage Cup 26. aug 2018
Ikast KFUM Pigecup 2018 5. maj 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
Sparekassen Vendsyssel Cup 16. - 18. feb 2018
FLEXA CUP 2018 10. - 11. feb 2018
Løgstrup Pokal Cup 2018 - FÅ PLADSER 26. jan - 4. feb 2018
LGF Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Sportigan Julecup 2017 16. - 17. dec 2017
Eniig - Skals Cup 2017 18. - 26. nov 2017
IKAST KFUM Pigecup 2017 6. maj 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
BMK CUP - DJS 28. jan - 5. feb 2017
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Nykredit Nissecup 2016 i Houlkær (Viborg) 2. - 4. dec 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 5. mar 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Sportigan Skjern Cup 6. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Engesvang B 30. jan 2016
BMK CUP - DJS 29. jan - 7. feb 2016
LGF Cup 2016 29. - 31. jan 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
Alhede/Min Købmand-Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
Vestjysk bank cup Harboøre 2015 11. - 13. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
SB Cup 2015 28. - 29. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Energi Midt Fårvang Cup 2015 20. - 29. nov 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
BIF U13 Pige Cup 2015 (B og C niveau) 21. feb 2015
BIF U14/U15 Pige Cup 2015 (B og C niveau) 7. feb 2015
ØLHOLM CUP 2015 31. jan - 1. feb 2015
LGF Cup 2015 23. - 25. jan 2015
BMK CUP - DJS 23. jan - 1. feb 2015
Fårvang JuleCup 2014 27. - 29. dec 2014
Wunderelf julecup 14. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
DGI Kval-stævne - Pigehold 13. - 14. dec 2014
Nissecup Houlkær IF 2014 12. - 14. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Vestjysk bank cup Harboøre 2014 28. - 30. nov 2014
Landbobank Cup Pokalstævne 21. - 23. nov 2014
EnergiMidt - Skals Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 9. nov 2014
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 21. - 22. jun 2014
DANBORING CUP 28. feb - 1. mar 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
Møllehøj Indoor 2014 10. - 12. jan 2014
Dagli Brugsen Fårvang Julecup 2013 27. - 30. dec 2013
Intersport julecup 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
SDIF Cup 2013 15. - 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter