Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Erritsø GIF

Klubnavn: Erritsø GIF
Forkortelse: EGIF
Adresse: Snaremosevej 69, Erritsø
Postnrby: 7000 Fredericia
Land: Danmark
Webadresse: www.egif.dk
Webadresse: www.egif-fodbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Erritsø GIF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Erritsø GIF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Erritsø GIF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Erritsø GIF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Erritsø GIF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Erritsø GIF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Erritsø GIF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Erritsø GIF. Ønsker Erritsø GIF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Erritsø GIF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
FodboldEGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)

EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019

EGIF Cup - Fantastisk fodbold, fairplay, forrygende lys- og røgshow samt fede præmier. De to sidste weekender i januar byder Erritsø GIF drenge og piger U6-U14 velkommen til den 33. udgave af EGIF Cup.
 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Hansen & Nissen Cup 2018 27. - 30. dec
Sportigan Julecup 2018 15. - 16. dec
KLUBPARTNER CUP 14. - 16. dec 2018
B1909 Kreafunk Cup 2018 7. - 9. dec 2018
Morud Intersport Cup 2018 1. - 2. dec 2018
Sanderum Cup 1.-2- december 2018 1. - 2. dec 2018
Fraugde Cup 1. - 2. dec 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2018 23. - 25. nov 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - 18. nov 2018
Select Grænsecup 2018 16. - 18. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Safari Fodbold Cup 2018 23. sep 2018
Østjysk Sensommer Stævne 31. aug - 2. sep 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
B67 Sommerstævne 2018 11. aug 2018
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom 5. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Taulov Autoværksted Sommer Cup 2018 23. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Spar Nord Cup 2018 19. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
Hvidevaredoktorens mini-stævne 10. mar 2018
Boys Indoor Cup Marts 2018 9. - 11. mar 2018
Simon Kjær Cup 2018 3. - 4. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
FLEXA CUP 2018 10. - 11. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
KORUP REMA 1000 CUP 2018 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 2017 15. - 17. dec 2017
B1909 Kreafunk Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Fraugde spar nord cup 2. - 3. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Safari Fodbold Cup 2017 24. sep 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Marius Pedersen Sommer Cup 2017 19. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Ølsted Cup 2017 17. jun 2017
ID Hair Sommer Cup 2017 17. jun 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Kolding IF 10. jun 2017
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2017 10. - 11. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
Kaltoft EL Cup 25. mar 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
B1913 CUP 2. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
Høje Kolstrup Stævne 2016 19. - 20. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Marcus Cup 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 22. - 30. okt 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
Super Brugs Cup 2016 5. - 7. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Ølsted Cup 2016 18. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
DGI Engum Cup 11. - 12. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 5. - 6. mar 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Them GF 30. aug 2015
Rårup sommercup 8. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Ølsted Cup 2015 20. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
Djurs Sommerland Cup 2015 7. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 17. maj 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Simon Kjær - Diadora Cup 20. - 22. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
DGI Landsdelsmesterskab - Pigehold 31. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Nordea Cup 2015, Give 3. - 4. jan 2015
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 15. 16. november 15. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
BGIF U8 25. maj 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
Super Ego Event Cup 2014 1. - 2. feb 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Super Brugs Cup 2013 2. - 4. aug 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Ølsted Cup 2013 15. jun 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Aabenraa 9. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
Løjt Open 25. maj 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter