Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Taastrup FC

Klubnavn: Taastrup FC
Forkortelse: TFC
Adresse: Sydskellet 1
Postnrby: 2630 Taastrup
Land: Danmark
Webadresse: www.taastrupfc.com


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Taastrup FC på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Taastrup FC har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Taastrup FC har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Taastrup FC's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Taastrup FC logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Taastrup FC. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Taastrup FC og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Taastrup FC. Ønsker Taastrup FC ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Taastrup FC's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Taastrup FC - Børnestævne 2014
FodboldTaastrup FC - Børnestævne 2014

Taastrup FC - Børnestævne 2014
9. nov

Taastrup FC afholder indendørs børnestævne på oppustelige baner den 9. november. Medaljer til alle.
Logo Taastrup FC Inde Cup 2014
FodboldTaastrup FC Inde Cup 2014

Taastrup FC Inde Cup 2014
7. - 9. nov

Taastrup FC Inde Cup 2014 - Taastrup FC afholder traditionel indendørs A/B-stævne på håndboldmål for ungdom
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
TAASTRUP FC INDE/UDE CUP 2014 31. okt - 2. nov
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Taastrup FC - Futsal stævne 2014 2. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Vinterturneringen Andreasen & Elmgaard Cup 2014 13. jan - 30. mar 2014
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Taastrup FC - Børnestævne 2013 3. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
Vinterturneringen Andreasen & Elmgaard Cup 2013 7. jan - 1. apr 2013
Taastrup FC Inde Cup 2012 9. - 11. nov 2012
TFC Cup 2012 30. okt - 9. dec 2012
First Hotel Sommercup 2012 11. - 12. aug 2012
Taastrup FC - Børnestævne 2012 12. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
Vinterturneringen Andreasen & Elmgaard Cup 2012 9. jan - 1. apr 2012
Taastrup FC - Pengestævne 2011 16. - 18. dec 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Grusbaneturneringen TIMEVISION Turnering 2011 19. jan - 3. apr 2011
Taastrup FC - Pengestævne 2010 17. - 19. dec 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
TimeVision Turnering 2010 25. jan - 28. mar 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2009 18. - 20. dec 2009
Want2Bowl Cup 2009 20. - 22. nov 2009
Taastrup FC - TimeVision Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Årgangsstævne - U-12 Drenge 97 8. mar 2009
Breddestævne - Drenge årg. 95 8. feb 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
TAASTRUP FC INDE/UDE CUP 2014 31. okt - 2. nov
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
HIF Cup 2014 5. apr 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Taastrup FC - Futsal stævne 2014 2. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - 26. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Futsalstævne 9. - 10. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Hvidebæk CUP 2013 6. apr 2013
Opstartsstævne 2013 - Jernløse Boldklub 30. mar 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 2. - 3. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
Nordea Fonden CUP 23. - 24. feb 2013
BK Friheden cup 23. - 24. feb 2013
Vibe Malerfirma Cup 3 22. - 24. feb 2013
Basisbank Cup 2013 16. feb 2013
Taastrup FC - Børnestævne 2013 3. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
Strøby Cup 2013 25. jan - 3. feb 2013
Sportigan Langebæk-cup 2013 19. - 27. jan 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - 20. jan 2013
Hvalsø Cup 2013 4. - 6. jan 2013
Junckers Cup ( Zebra cup ) 2013 4. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
KØGE BUGT FUTSAL 2012 29. - 30. dec 2012
HIK CUP - december 27. - 30. dec 2012
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
Basisbank Cup 2012 15. dec 2012
TUSE CUP UNGDOM 14. - 23. dec 2012
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 14. - 16. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
Jernløse Cup 2012 1. - 2. dec 2012
BSF Cup 2012 30. nov - 2. dec 2012
LUI CUP 2012 17. - 18. nov 2012
Møns FKs ungdomsstævne 2012 17. - 18. nov 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 10. - 11. nov 2012
Danske Bank Cup 2012 - GS Elite 10. nov 2012
Taastrup FC Inde Cup 2012 9. - 11. nov 2012
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Danske Bank Cup 2012 i Værløse 2. sep 2012
Havdrup Sommer Cup 2012 19. aug 2012
First Hotel Sommercup 2012 11. - 12. aug 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Kemp & Lauritzen Cup 2012 17. maj 2012
BSF Opstartsstævne 14. apr 2012
Opstartsstævne 2012 - Jernløse Cup 7. apr 2012
B93/HIK Pige Cup (marts) 25. mar 2012
AVARTA CUP 2012 18. mar 2012
Breddestævne 17. mar 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
SYDBANK Cup 2012 / Ejby IF 68 2. - 4. mar 2012
BK Friheden Cup 2012 25. - 26. feb 2012
Virum-Sorgenfri B-stævne 25. - 26. feb 2012
Korskilde Cup 2012 24. - 26. feb 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 18. feb 2012
MK Fodbold Cup 2012 17. - 19. feb 2012
Taastrup FC - Børnestævne 2012 12. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
Midtsjællands cup 3. - 5. feb 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 28. - 29. jan 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
AIK 65 Strøby Cup 2012 27. jan - 5. feb 2012
Vamdrup Futsal stævne 14. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Vibe Malerfirma Cup 2011/12 13. - 15. jan 2012
Vinter-Cup 2011-2012 7. jan - 25. mar 2012
Fodboldfabrikken Nytårscup (Herre Senior) 7. jan 2012
Jægerspris Cup 2012 7. - 22. jan 2012
HIK Pige Cup - store mål 7. jan 2012
AVARTA PIGESTÆVNE. 7. jan 2012
Hvalsø Cup 2012 6. - 8. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Junckers Cup ( Zebra cup ) 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
SPORTMASTER CUP 2011 27. - 30. dec 2011
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2011
KØGE BUGT FUTSAL 2011 17. dec 2011
Sportmaster Indendørs Cup (Ringsted Cup) 16. - 18. dec 2011
Taastrup FC - Pengestævne 2011 16. - 18. dec 2011
Gevinsten Cup 10. dec 2011
HIF Pigestævne 10. dec 2011
Rosenhøj breddestævne 10. - 11. dec 2011
B93/HIK Pige Cup 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
TAP Futsal Cup 2011 2. - 4. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
Diddl Cup 2011 19. - 20. nov 2011
FK Sydsjælland 05 Cup 2011 18. - 20. nov 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Rødovre Mesterskabet i U9 24. sep 2011
Lalandia Cup 2011 16. - 18. sep 2011
Mikkel Kessler Soccer Cup København 10 - 11 Sep 10. - 11. sep 2011
Danske Bank Cup 2011 i Værløse 4. sep 2011
Rico Cup årgang2002 28. aug 2011
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 og 03 28. aug 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
Havdrup Sommer Cup 2011 21. aug 2011
AL-mini cup 20. - 21. aug 2011
BS72 DRENGE-CUP 2011 20. aug 2011
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Ishøj Beachsoccer Cup 2. - 3. jul 2011
København Beachsoccer Cup 2011 25. - 26. jun 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
BS72 PIGECUP 2011 11. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
AB Cup 2011 10. - 12. jun 2011
Dagli Brugs Cup i Ugerløse 2. - 4. jun 2011
ABC Huse Cup 2011 2. jun 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
JKE DESIGN INDE-CUP 2011 13. mar 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Avarta cup 12. mar 2011
SYDBANK Cup 2011 / Ejby IF 68 5. - 6. mar 2011
Svogerslev ungdoms stævne 2011 5. - 6. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - 27. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Midtsjællands cup 4. - 6. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
KHIF CUP 2011 23. jan - 6. feb 2011
Nyråd Cup 2011 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Vibe Cup 2011 8. - 9. jan 2011
Jægerspris Cup 2011 8. - 23. jan 2011
Mazda Cup i Fodboldfabrikken 7. - 8. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (1.weekend) 7. - 9. jan 2011
U15 og U17 drenge Ølholm 30. dec 2010
DIBA Futsal Cup 2010 28. dec 2010
SPORTMASTER CUP 2011 28. dec 2010 - 2. jan 2011
Sydmors If s 39. juleturnering 27. - 29. dec 2010
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2010
NB Futsal Cup 2010 18. - 19. dec 2010
Stadium Cup (Ringsted Cup) 18. - 19. dec 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2010 17. - 19. dec 2010
JA HÅNDVÆRKER CUP 12. dec 2010
Osted IF indestævne 11. - 12. dec 2010
Danske Bank Julecup 10. - 12. dec 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 4. - 5. dec 2010
Jernløse Cup 2010 4. - 5. dec 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup dec 2010 4. - 5. dec 2010
TAP Futsal Cup 2010 3. - 5. dec 2010
PokalCup 27. - 28. nov 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - 28. nov 2010
Gevinsten Cup 27. - 28. nov 2010
FK Sydsjælland 05 Cup 2010 20. - 21. nov 2010
Diddl Cup 2010 20. - 21. nov 2010
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup nov. 2010 20. - 21. nov 2010
Møns FKs ungdomsstævne 2010 20. - 21. nov 2010
Østerbro IF FairPlay Stævne 20. nov 2010
Sydbank Cup 2010 20. nov 2010
Weisleder Cup 13. - 20. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
PigeCup 7. nov 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup 2010 6. - 7. nov 2010
Daglibrugsen Cup 2010 5. - 7. nov 2010
MiniCup 17. okt 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
KRONBORG CUP 2010 7. - 8. aug 2010
Super Brugs Cup 2010 6. - 8. aug 2010
Sommerland Sjælland Drenge Cup 2010 20. jun 2010
Spar Nord cup 2010 22. - 23. maj 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
Pinse Cup 2010 22. - 24. maj 2010
Kr. Himmelfartsstævne 2010 13. maj 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
97'er Træf 24. - 25. apr 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 6. - 7. mar 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
Nyråd Cup 2010 9. - 10. jan 2010
Køge BK ZEBRA Cup 2. - 8. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
Taastrup FC - Pengestævne 2009 18. - 20. dec 2009
Halsnæsmesterskabet 2010 - 1 12. - 13. dec 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 5. - 6. dec 2009
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
Want2Bowl Cup 2009 20. - 22. nov 2009
Danske Bank Cup 2009 i Måløv 14. - 15. nov 2009
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 30. aug 2009
Super Brugs Cup 2009 7. - 9. aug 2009
Spar Nord cup 2009 30. - 31. maj 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Forårsstart - U9 pigestævne 5-mands 18. apr 2009
DanBolig Cup 4. apr 2009
AB TÅRNBY MINI CUP 2009 4. - 5. apr 2009
Vestia breddestævne 28. - 29. mar 2009
SB Cup 2009 27. - 29. mar 2009
Kick Off Tournament.dk 20. - 22. mar 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
GHB PODESTÆVNE 22. feb 2009
Breddestævne - Drenge årg. 95 8. feb 2009
Danske Bank cup 7. - 8. feb 2009
Strøby Cup 2009 30. jan - 15. feb 2009
Ganløse Nordea Cup jan 2009 24. - 25. jan 2009
Sportigan-Langebæk Cup 2009 23. - 25. jan 2009
Danske Bank Cup - BSV 23. - 25. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
Ølstykke-Cup 3. - 4. jan 2009
Hvalsø Cup 2009 3. - 4. jan 2009
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
FUTSAL CUP 29. dec 2008
FUTSAL CUP 2008 29. dec 2008
Julefodbold i Holsted 27. - 28. dec 2008
XMAS CUP 2008 20. dec 2008
Halsnæsmesterskabet 2008 - 1 6. - 7. dec 2008
Svogerslev ungdoms stævne 2008 6. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Chevrolet Cup 2008 1. dec 2008 - 26. mar 2009
Avarta Indoor 2008 2. nov 2008
DrengeCup 2008 (turnering) 19. okt - 9. nov 2008
SuperBrugs Cup 2008 8. - 10. aug 2008
Ganløse Danske Bank Cup 28. - 29. jun 2008
Konica-Minolta Cup 9. - 12. maj 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 1. - 2. mar 2008
Ganløse Nordea Cup jan 2008 19. - 20. jan 2008
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - 20. jan 2008
Spar Nord Cup 5. - 6. jan 2008
FK Munkholm Holbæk 5. - 6. jan 2008
Halsnæs Mesterskabet 27. - 30. dec 2007
Svogerslev ungdomscup 2008 8. - 9. dec 2007
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter