Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

SB50 Fodbold

Klubnavn: SB50 Fodbold
Forkortelse:
Adresse: Vejledalen 17
Postnrby: 2635 Ishøj
Land: Danmark
Webadresse: www.sb50fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for SB50 Fodbold på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som SB50 Fodbold har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som SB50 Fodbold har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
SB50 Fodbold's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise SB50 Fodbold logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til SB50 Fodbold. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører SB50 Fodbold og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra SB50 Fodbold. Ønsker SB50 Fodbold ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du SB50 Fodbold's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
AVARTA FUTSAL CUP 15. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
BS72 DRENGE-CUP 2013 17. aug 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
bo-Hus cup 2013 17. - 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
BSF U10 stævne i TopDanmark Hallen 17. feb 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Køge efterårs Cup 2012, U-9. 5-mands 2. sep 2012
Køge Sommmer cup 2012 - U9 - 7mands 24. jun 2012
Spar Nord cup 2012 26. - 27. maj 2012
Pinse Cup 2012 26. - 28. maj 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
AB Cup 2012 25. - 27. maj 2012
Køge forårs Cup 2012, U-8. 5-mands 22. apr 2012
Opstartsstævne 2012 - Jernløse Cup 7. apr 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 18. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Vinter-Cup 2011-2012 7. jan - 25. mar 2012
Junckers Cup ( Zebra cup ) 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Rezet Studiecup i Fodboldfabrikken 9. dec 2011
TAP Futsal Cup 2011 2. - 4. dec 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
RHS UMBRO CUP 2011 4. - 6. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Køge Efterårs Cup 2011, U-8. 5-mands 17. sep 2011
FB Rotary CUP 2011 27. - 28. aug 2011
BS72 DRENGE-CUP 2011 20. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
ABC Huse Cup 2011 2. jun 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
Hvidebæk Cup 10. apr 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - 27. feb 2011
KØGE BUGT CUP 2011 11. - 13. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Skuldelev stævnet 29. - 30. jan 2011
AIK 65 Strøby Cup 2011 28. jan - 6. feb 2011
Mikro- og børnestævne for breddehold 15. - 16. jan 2011
LBI i Sorø Danske Bank drengestævne til store mål 14. - 16. jan 2011
Zebra Cup Køge Boldklub 7. - 9. jan 2011
Jernløse Cup 2010 4. - 5. dec 2010
Vinter Cup 2010 - 2011 27. nov 2010 - 27. mar 2011
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
FK Sydsjælland 05 Cup 2010 20. - 21. nov 2010
Taastrup FC Inde Cup 2010 12. - 14. nov 2010
Daglibrugsen Cup 2010 5. - 7. nov 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
Ganløse Danske Bank Cup 2010 25. - 27. jun 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
FLI CUP 2010 - Breddestævne 27. - 28. feb 2010
Ganløse Nordea Cup feb 2010 27. - 28. feb 2010
Roskilde - Spar Lolland CUP 6. - 7. feb 2010
Måløv ungdomsstævne 5. - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
VÆRLØSE CUP 2010 16. jan 2010
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - 24. jan 2010
Vallensbæk Futsal 10. jan 2010
Køge BK ZEBRA Cup 2. - 8. jan 2010
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
Vinter-Cup 2009-2010 28. nov 2009 - 28. mar 2010
Champions League for Kids årgang 1999-2001 12. okt 2009 - 28. mar 2010
AIF - Podestævne 20. sep 2009
Taastrup FC - TimeVision Cup 2009 8. - 9. aug 2009
Ganløse Danske Bank Cup 2009 26. - 28. jun 2009
Spar Nord cup 2009 30. - 31. maj 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
AB Cup 2009 29. - 31. maj 2009
DanBolig Cup 4. apr 2009
KØGE BUGT CUP 2009 6. - 8. feb 2009
Ganløse Nordea Cup jan 2009 24. - 25. jan 2009
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
Spar Nord Køge Cup 2. - 4. jan 2009
Chevrolet Cup 2008 1. dec 2008 - 26. mar 2009
Ganløse Danske Bank Cup 28. - 29. jun 2008
Svogerslev Super Best cup 2008 10. - 11. maj 2008
Pinsestævne 2008 10. - 11. maj 2008
Lagkagestævne 2008 1. maj 2008
DanBolig Cup 5. apr 2008
KØGE BUGT CUP 2008 8. - 10. feb 2008
Ganløse Nordea Cup jan 2008 19. - 20. jan 2008
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007
Stryhns Cup 11. - 12. aug 2007
Svogerslev Cup 2007 26. - 27. maj 2007
Ganløse Nordea Cup 13. - 14. jan 2007

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Lloret Cup
12. - 15. okt 2015
Sportmaster Cup 2015
9. - 11. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse
4. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gislinge
11. jan 2015
EnergiMidt Cup 2015, i Lindved v. Vejle
10. jan - 1. mar 2015
Halsnæsmesterskaberne
10. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gadstrup
11. jan 2015
Sportmaster CUP 2015
9. - 11. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
DGI Breddestævne St. Merløse
10. jan 2015
Følg Staevner.dk på Twitter