Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Haderslev Fodboldklub

Klubnavn: Haderslev Fodboldklub
Forkortelse: HFK
Adresse: Stadionvej 5
Postnrby: 6100 Haderslev
Land: Danmark
Webadresse: www.hfk-haderslev.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Haderslev Fodboldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Haderslev Fodboldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Haderslev Fodboldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Haderslev Fodboldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Haderslev Fodboldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Haderslev Fodboldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Haderslev Fodboldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Haderslev Fodboldklub. Ønsker Haderslev Fodboldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Haderslev Fodboldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Haderslev Cup
FodboldHaderslev Cup

Haderslev Cup
8. - 9. jun 2019

Haderslev Cup er fra år 1 blevet en populær turnering. Med alle hold samlet på 1 anlæg giver det en fantastisk atmosfære til turneringen.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Haderslev Cup 19. - 20. maj 2018
GOAL CUP HFK (Haderslev Fodboldklub) 19. - 20. maj 2012
Danske Bank Cup 2009 27. - 28. dec 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Løjt IF Sommerstævne 2. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018 9. - 10. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
Maliq Vinter Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Åbne Syddanske PIGE Inde- Mesterskaber 6. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Middelfart Sparekasse Julecup 27. - 30. dec 2017
Kellmann's VVS Cup 2017 16. - 17. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
B1913 CUP 1. - 3. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
Maliq Vinter Cup 2017 27. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
VBI Nytårs Cup 14. - 15. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 22. - 30. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
NB's pigecup 2016 13. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
VBI Cup 28. maj 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
TRESU mini MINI CUP 6. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
Nytårs FUTSAL U11 Lystrup 3. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Sportigan Julecup 2015 19. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Høje Kolstrup Stævne 2015 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
VSF Cup 2015 18. - 20. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Møgeltønder Cup 5. - 6. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
NB's pigecup 2015 22. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
SSR Sommercup 2015 15. - 16. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
123LAGERSALG - DGI CUP 21. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
SHIF CUP 6. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Lotra Cup 2015 Drenge 7. - 8. mar 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Tresu Cup "Mini" - 1. februar 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Dybbøl Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
NSU CUP 2015 20. dec 2014 - 14. mar 2015
DGI Kval-stævne - Pigehold 13. - 14. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
Høje Kolstrup Stævne 2014 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
Kloster cup 20. - 21. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Bjert Cup 13. - 14. sep 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
NB's pigecup 2014 16. aug 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Fyns Største Seniorstævne 3. - 4. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Høje Kolstrup Stævne 2013 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Spar Nord Cup 2013 15. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Martinsen cup 24. - 25. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Fest i By Cup 2013 28. apr 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
FLEGGAARD/CAFAX CUP 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Lotra Cup 2013 23. mar 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter