Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Allerød Fodbold Klub

Klubnavn: Allerød Fodbold Klub
Forkortelse: AFK
Adresse: Poppelvej 1B
Postnrby: 3450 Allerød
Land: Danmark
Webadresse: www.alleroedfk.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Allerød Fodbold Klub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Allerød Fodbold Klub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Allerød Fodbold Klub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Allerød Fodbold Klub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Allerød Fodbold Klub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Allerød Fodbold Klub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Allerød Fodbold Klub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Allerød Fodbold Klub. Ønsker Allerød Fodbold Klub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Allerød Fodbold Klub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
Opstartsstævne 2018 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 3. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold 10. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
Holte Futsal Festival 2018 (U9) 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 2. dec 2017
Drachmann Cup 2017 25. - 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
Øens Hold Cup (U13-U17) 10. - 12. nov 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Øens Hold Cup - Piger (U8-U12) 13. - 15. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - 6. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Aluline Sommer Cup 2017 Tølløse 24. - 25. jun 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
8 mands cup for U10 piger 10. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Halsnæsmesterskabet 2016 3. - 30. dec 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - 6. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
VÆRLØSE CUP 2016 16. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Jik cup 2016 9. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
Drachmann Cup 28. - 29. nov 2015
LUI Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - 4. okt 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - 14. feb 2015
Basisbank Cup 2015 7. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (2) 30. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - 25. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Pige medaljestævne i Brøndby IF 5. okt 2014
U8 pige stævne i Brøndby 14. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
U8 pige stævne i Brøndby 10. aug 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! 23. mar 2014
SGIF CUP 8. - 9. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
JIK Cup 2014 4. - 19. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
Møns FKs ungdomsstævne 2013 23. - 24. nov 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 (Pige) 14. - 15. sep 2013
ELOS CUP 31. aug - 1. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
DSPFTL - Danmarks Sjoveste Pige Fodbold Trænings L 17. - 18. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
SGIF CUP 22. - 23. jun 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) 8. jun 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
JB CUP 2018
18. - 19. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter