Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

FC Lejre

Klubnavn: FC Lejre
Forkortelse:
Adresse: Bispegårdsvej 2
Postnrby: 4320 Lejre
Land: Danmark
Webadresse: www.fclejre.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for FC Lejre på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som FC Lejre har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som FC Lejre har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
FC Lejre's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise FC Lejre logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til FC Lejre. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører FC Lejre og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra FC Lejre. Ønsker FC Lejre ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du FC Lejre's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 26. - 27. jan 2013
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 8. - 9. dec 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 10. - 11. nov 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 28. - 29. jan 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 10. - 11. dec 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
Osted IF indestævne 11. - 12. dec 2010
Osted IF indestævne 27. - 28. nov 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Regstrup Ny Auto Cup 1. - 2. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup 18. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Tuse Cup 08-04-2018 8. apr 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - 17. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Regstrup ny auto cup 2017 25. - 26. nov 2017
Futsalstævne i Bramsnæs 19. nov 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017 10. - 12. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Aluline Sommer Cup 2017 Tølløse 24. - 25. jun 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
DGI Cup for U6-U9 i Benløse 30. apr 2017
Trænningsstævne på kunstgræs 25. - 26. mar 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
TUSE DRENGE CUP B/C RÆKKE U12-U13-U14 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Aluline Indendørs Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Vibecup del 1 18. - 20. nov 2016
DGI Cup - Gadstrup IF 11. sep 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
DGI Cup - Borup IF 13. sep 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Fra Ælling til Svane - Børnestævne 10. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Futsal for U14 drenge 8. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Basisbank Cup 2014 8. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Skuldelev stævnet 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - 26. jan 2014
Nygaard Cup 17. - 19. jan 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - 19. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
JIK Cup 2014 4. - 19. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! 8. dec 2013
Basisbank Cup 2013 7. dec 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
Svogerslev pinsestævne 2013 18. - 19. maj 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter