Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Tønder SF

Klubnavn: Tønder SF
Forkortelse: TSF
Adresse: Sønder Landevej 4-6
Postnrby: 6270 Tønder
Land: Danmark
Webadresse: www.tsf-fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Tønder SF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Tønder SF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Tønder SF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Tønder SF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Tønder SF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Tønder SF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Tønder SF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Tønder SF. Ønsker Tønder SF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Tønder SF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Tønder Easter Cup 15. - 16. apr 2017
Tønder Whitsun Trophy 14. - 15. maj 2016
Tønder Easter Cup 26. - 27. mar 2016
Tønder Hydro Cup 2015 4. - 5. apr 2015
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Tønder Hydro Cup 2013 29. - 31. mar 2013
Tønder Hydro Cup 2011 23. - 24. apr 2011
Hydro Futsal-Cup 2010 27. - 28. nov 2010
Tønder Hydro Cup 2010 3. - 4. apr 2010
Hydro Futsal-Cup 2009 5. - 6. dec 2009
Tønder Hydro Cup 2009 11. - 12. apr 2009
Hydro Futsal Cup 2008 22. nov 2008
Tønder Hydro Cup 2008 21. - 23. mar 2008
Tønder FUTSAL Cup 24. nov 2007
Hydro Cup Tønder 7. - 8. apr 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Garant Cup 2018 23. - 25. nov
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Møgeltønder CUP 2018 1. - 2. sep 2018
Vadehavscup 2018 16. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
KIA CUP 2018 13. maj 2018
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Løjt Super Brugsen Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Møgeltønder CUP 2017 2. - 3. sep 2017
Maliq Sommer Cup 2017 3. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Team Vest ungdomscup 2017 21. maj 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
BRF-CUP 2016 18. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Møgeltønder Cup 2016 3. - 4. sep 2016
NB's pigecup 2016 13. aug 2016
Maliq Sommer Cup 2016 4. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
VBI Cup 28. maj 2016
Team Vest ungdomscup 2016 8. maj 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 18. - 20. dec 2015
Høje Kolstrup Stævne 2015 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Safari Fodbold Cup 2015 20. sep 2015
Møgeltønder Cup 5. - 6. sep 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
BMK CUP - DJS 24. jan - 2. feb 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Tønder Hydro Cup 2014 slettes 2. nov 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter