Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Starup UIF

Klubnavn: Starup UIF
Forkortelse:
Adresse: Starup Skolevej 33
Postnrby: 6100 Haderslev
Land: Danmark
Webadresse: www.starup-uif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Starup UIF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Starup UIF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Starup UIF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Starup UIF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Starup UIF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Starup UIF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Starup UIF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Starup UIF. Ønsker Starup UIF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Starup UIF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Cafax Cup 28. apr 2018
FLEGGAARD/CAFAX CUP 27. apr 2013
starup uif fleggaard cup 12. maj 2012
Fleggaard cup 12. maj 2012
Shell / 7-eleven Cup 21. maj 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Garant Cup 2018 23. - 25. nov
Skærbæk Ungdomscup 2018 16. - 18. nov 2018
Select Grænsecup 2018 16. - 18. nov 2018
Høje Kolstrup Stævne 2018 16. - 18. nov 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Pandekage Cup 26. aug 2018
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
NSU CUP 2018 23. feb - 17. mar 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
DGI indestævne for U5-U9 i Møgeltønder 27. jan 2018
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Løjt Super Brugsen Cup 2017 15. - 17. dec 2017
HORSENS JULE-INDOOR 2017 8. - 10. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Løjt IF 3-bold Cup 25. feb 2017
VBI Nytårs Cup 14. - 15. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Høje Kolstrup Stævne 2016 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
NB's pigecup 2016 13. aug 2016
Djurs Sommerland Cup 2016 12. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
TRESU mini MINI CUP 6. feb 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 18. - 20. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Høje Kolstrup Stævne 2015 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
NB's pigecup 2015 22. aug 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Tresu Cup "Mini" 10. - 11. jan 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Høje Kolstrup Stævne 2014 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
Safari Fodbold Cup 2013 22. sep 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter