Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

IF Lyseng

Klubnavn: IF Lyseng
Forkortelse: Lyseng
Adresse: Lysengvej 1 A
Postnrby: 8270 Højbjerg
Land: Danmark
Webadresse: www.lyseng.dk
Webadresse: lysenghaandbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for IF Lyseng på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som IF Lyseng har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som IF Lyseng har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
IF Lyseng's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise IF Lyseng logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til IF Lyseng. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører IF Lyseng og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra IF Lyseng. Ønsker IF Lyseng ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du IF Lyseng's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - 2. apr 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - 26. mar 2017
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
ASA Cup 2018 24. - 25. nov
Thyras Cup 2018 23. - 25. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne 17. - 18. nov 2018
Fårvang Cup 16. - 25. nov 2018
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge) 1. nov 2018 - 1. mar 2019
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge 28. okt 2018
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 29. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Østjysk Sensommer Stævne 31. aug - 2. sep 2018
HSK CUP - HADSTEN 2018 30. jun - 1. jul 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Ølsted Cup 2018 16. jun 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 16. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
3-mand på oppustelige baner - Ølsted UG&F 3. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge 28. apr 2018
Træningsstævne i Hørning 7. - 8. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - 18. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - 4. feb 2018
Eniig Ulbjerg Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017 28. - 29. dec 2017
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
Dame julestævne - Bel Air Cup 27. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Middelfart Sparekasse Julecup 27. - 30. dec 2017
Åbne Århusmesterskaber FUTSAL-U13 16. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
Thyras Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
ASA Cup 11. nov 2017
Vinter Champions League U12 piger 1. nov 2017 - 15. mar 2018
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
McDonalds Paderup Cup 2017 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
ID Hair Sommer Cup 2017 17. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Odder Minicup 2017 5. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Odder Cup 2017 2. - 5. jun 2017
VEJEN CUP 2017 26. - 28. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg) 22. apr 2017
Fed Fodbold Fredag U10 & U11 21. april 21. apr 2017
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - 2. apr 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - 26. mar 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 19. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Åbne Herning mesterskaber i Futsal 5. mar 2017
Allingåbro Ungdoms Cup 2017 3. - 12. mar 2017
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold 26. feb 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - 19. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017 20. - 22. jan 2017
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 8. - 22. jan 2017
HEI MINICUP 2017 7. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Sydmors If s julestævne 2016 - målstørrelse 2x5 (e 28. - 29. dec 2016
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Eastside Viborg Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
Multiforum Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Nykredit Nissecup 2016 i Houlkær (Viborg) 2. - 4. dec 2016
Allingåbro cup U14 25. nov 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - 13. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - 30. okt 2016
Vinter Champions League U13 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U12 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U11 24. okt 2016 - 24. mar 2017
Talentstævne for 2007 piger 15. okt 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2016 20. - 21. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Claus Hvass EM Cup 18. - 19. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
EDC Funder CUP 2016 29. maj 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
BlicherCup 2016 14. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
Kom-i-Form stævne - Vellev IF 30. apr 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Fed Fodbold Fredag for Piger U10 & U11 8. apr 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
TRIF Cup kunstgræs U11 og U12 2. - 3. apr 2016
Fodboldstævne i Midtpunktet 19. - 20. mar 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
STARK INVITATIONAL GALTEN 13. mar 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - 21. feb 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - 17. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
NBK Cup 2016 Indendørs 29. - 31. jan 2016
Futsalstævne i Ejstrupholm 23. jan 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - 24. jan 2016
DGI Futsal - 9. jan. 2016 9. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
Julestævne for ungdom i 2 haller på Mors 27. - 29. dec 2015
Spar Nord Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
DGI Futsal - 12. dec. 205 12. dec 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 12. - 13. dec 2015
multiforum cup 11. - 13. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
INTERSPORT CUP 2015 Åstrup/Hammelev 28. nov - 13. dec 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - 21. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Øens Hold Cup (U13-U18) 6. - 8. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK 10. okt 2015
VSF Cup 2015 18. - 20. sep 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Djurs Cup 2015 8. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
Kronecup 2015 27. - 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
Åbne Århus Mesterskab Ude 2015 20. - 21. jun 2015
ID Hair Sommer Cup VRI 2015 13. jun 2015
U12 - Claus Hvass Talent Cup 13. - 14. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - 7. jun 2015
Jyske 3-bold Storstævne, AIA/Tranbjerg 31. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
Djurslands Bank NBK Cup 2015 23. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Sommer CL 8. maj - 7. jun 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Kom i Form - Vellev IF 25. apr 2015
Kom i Form - Engesvang B 18. apr 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 22. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - 15. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Århus Mesterskab Inde 2015 4. - 18. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Spar Nord Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Fortuna Jule Cup 2014 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
BlicherCup indendørs pigestævne 2014 6. - 7. dec 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
BlicherCup indendørs 2014 14. - 22. nov 2014
Champions-League Vinter 9. nov 2014 - 8. mar 2015
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Stark Cup 2014 25. okt - 2. nov 2014
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - 26. okt 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Jyske 3-bold Storstævne, HOG Hinnerup 23. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
DJURS CUP 2014 9. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
U9 - VM 22. jun 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 21. jun 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
HSF EnergiMidt SuperCup 14. jun 2014
Fortuna Danski Cup 2014 7. - 9. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
VIF Cup 29. maj 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Jyske 3-bold Storstævne, IF Lyseng 11. maj 2014
Rårup GIF - træningslejr 2014 kun for piger 28. - 30. mar 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
DGI Østj., 3 m. indefodbold 22/3-14 22. mar 2014
hummel Cup pigetræningslejr 2014 - U14 - U18 14. - 16. mar 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - 16. mar 2014
Futsal Indtroduktionsstævne i Ulstrup Hallerne 1. mar 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
Sparcup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Dagli Brugsen Fårvang Julecup 2013 27. - 30. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
INTERSPORT CUP 2013 Åstrup/Hammelev 30. nov - 14. dec 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
NES cup 16. - 17. nov 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Talentstævne 16. - 18. aug 2013
DJURS CUP 2013 10. aug 2013
Profil Optik Cup 2013 - Hørning 15. jun 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - 16. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
VIF Cup 2013 9. maj 2013
U7 Forårs Cup i Aarhus 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter