Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Skovshoved IF

Klubnavn: Skovshoved IF
Forkortelse: SIF
Adresse: Krøyersvej 5 A
Postnrby: 2930 Klampenborg
Land: Danmark
Webadresse: www.skovshoved-fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Skovshoved IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Skovshoved IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Skovshoved IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Skovshoved IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Skovshoved IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Skovshoved IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Skovshoved IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Skovshoved IF. Ønsker Skovshoved IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Skovshoved IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8 A OG BC 10. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Taastrup Cup 2017 5. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
HJORTEN CUP 5. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
DGI Futsal Cup for U8-U17 i Dalmose v. Slagelse 4. mar 2017
SGIF Vinterstævne Marts 2017 4. mar 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - 25. okt 2015
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
SGIF Sommerstævne i Ganløse 27. - 28. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - 22. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
SGIF vinterstævne 2015 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - 18. jan 2015
JIK Cup 2015 10. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Giraf Cup 10. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
SGIF CUP 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - 26. jan 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
BSF CUP 17. - 19. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
JIK Cup 2014 4. - 19. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - 15. dec 2013
Futsal for U13 drenge 7. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Thrane Turneringen 19. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) 8. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
GHB Jubilæumscup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter