Valby Boldklub

Klubnavn: Valby Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Værkstedsvej 56
Postnrby: 2500 Valby
Land: Danmark
Webadresse: www.valbyboldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Valby Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Valby Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Valby Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Valby Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Valby Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Valby Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Valby Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Valby Boldklub. Ønsker Valby Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Valby Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 25. nov 2018 - 31. mar 2019
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
Øens Hold Cup (U8-U12) 12. - 14. okt 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
MB Malercup i Tuse d. 19-08-2018 19. aug 2018
Orient 2008 Cup 23. jun 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
Sportmaster/Segment CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - 11. mar 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP 25. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 27. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 2. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
DGI 3- og 5-mands medaljestævne i B73 Slagelse 29. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Bone´s Cup Amager 26. aug 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Sportmaster/Segment Cup 2017 9. - 11. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Skoda Slagelse Cup 2017 25. - 28. maj 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Årby Cup 2017 17. - 19. mar 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - 5. feb 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Din Bilpartner Cup 2017, indendørsstævne, Høng 13. - 15. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 3.-4. december 3. - 4. dec 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Vibecup del 1 18. - 20. nov 2016
MB Malercup 30. okt 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Greve Goal Show 5. - 6. maj 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Taastrup Cup - Sidste ledige plads 1. nov 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Jersie United Cup 2015 14. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter  
>