Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Jægersborg Boldklub

Klubnavn: Jægersborg Boldklub
Forkortelse: JB
Adresse: C.L. Ibsensvej 70
Postnrby: 2820 Gentofte
Land: Danmark
Webadresse: www.jb-bold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Jægersborg Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Jægersborg Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Jægersborg Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Jægersborg Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Jægersborg Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Jægersborg Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Jægersborg Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Jægersborg Boldklub. Ønsker Jægersborg Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Jægersborg Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
JB Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JB Cup 2013 17. - 18. aug 2013
JB Cup 2012 18. - 19. aug 2012
JB Cup 2011 27. - 28. aug 2011
Danske Bank 97'er Træf 25. - 26. jun 2011
JB Cup 2010 21. - 22. aug 2010
JB Cup 2010 21. - 22. aug 2010
97'er Træf 24. - 25. apr 2010
JB Cup 2009 29. - 30. aug 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
JIK Futsal Cup 2015 11. - 18. jan 2015
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
TAASTRUP FC INDE/UDE CUP 2014 31. okt - 2. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
U6/U7/U8 stævne i Taarbæk! 24. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
HIF Cup 2014 5. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! 23. mar 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 15. mar 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12 1. mar 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Gladsaxe Cup 8. - 9. jun 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
BK Friheden cup 23. - 24. feb 2013
Gladsaxe Cup 16. - 17. feb 2013
Taastrup FC - Børnestævne 2013 3. feb 2013
Brøndby Microcup 2013 2. - 3. feb 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
Ølstykke Vinter-Cup 23. nov 2012 - 31. mar 2013
De gamle kæmper i HIF 17. - 18. nov 2012
LUI CUP 2012 17. - 18. nov 2012
Cool Kids Cup 31. okt 2012 - 31. mar 2013
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
VSF Cup 2012 28. - 30. sep 2012
Lagkagestævne 2012 9. sep 2012
Kalles Kaffe Cup 8. - 9. sep 2012
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 og 05 26. aug 2012
Handelsstandens Boldklubs 100 års jubilæumsstævne 25. aug 2012
SEGMENT CUP 18. - 19. aug 2012
Stryhns cup 2012 11. - 12. aug 2012
Danske Bank CUP 30. jun - 1. jul 2012
Gvi cup 22. - 24. jun 2012
FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2002 10. jun 2012
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
Kemp & Lauritzen Cup 2012 17. maj 2012
Kr. Himmelfartsstævne 2012 17. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
Opstartsstævne 2012 - Jernløse Cup 7. apr 2012
Hvidebæk CUP 2012 1. apr 2012
Danske Bank Cup i Smørum 18/3 18. mar 2012
Pokal Turnering Sjælland 1. mar - 25. maj 2012
Virum-Sorgenfri B-stævne 25. - 26. feb 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen 18. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
B1909 Combi Cup 2012 3. - 5. feb 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 28. - 29. jan 2012
4-4 Liverpool 14. jan 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
4-4 Liverpool Cup 8. jan 2012
Vinter-Cup 2011-2012 7. jan - 25. mar 2012
Fodboldfabrikken Nytårscup (Herre Senior) 7. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2011
Fodboldfabrikken Julecup (Herre Senior) 16. dec 2011
Sportmaster Indendørs Cup (Ringsted Cup) 16. - 18. dec 2011
Avarta Julestævne 3. - 4. dec 2011
Danske Bank Julecup 2. - 4. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
FC Lejre indestævne I Ostedhallen 12. - 13. nov 2011
Taastrup FC Inde Cup 2011 11. - 13. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Mikkel Kessler Soccer Cup København 10 - 11 Sep 10. - 11. sep 2011
Danske Bank Cup 2011 i Værløse 4. sep 2011
JKE Design Pokal Cup 2011 3. - 4. sep 2011
JB Cup 2011 27. - 28. aug 2011
Knattecupen 2011 20. - 21. aug 2011
AL-mini cup 20. - 21. aug 2011
Stryhns Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Taastrup FC - Sommerstævne 2011 13. - 14. aug 2011
Københavns Andelskasse og Goal Cup 2011 13. aug 2011
Danske Bank 97'er Træf 25. - 26. jun 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - 26. jun 2011
Hjorten cup 13. jun 2011
GVI pinsecup 11. jun 2011
Konica Minolta Cup 2011 11. - 12. jun 2011
Kr. Himmelfartsstævne 2011 2. jun 2011
B 1903 Løve Cup 20. - 22. maj 2011 20. - 22. maj 2011
KB Mikro Cup 2011 14. - 15. maj 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 13. mar 2011
Rødovre Trælast Cup 4. - 6. mar 2011
Virum-Sorgenfri B-stævne 26. - 27. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - 23. jan 2011
Mazda Cup i Fodboldfabrikken 7. - 8. jan 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
Hvalsø Cup 2011 7. - 9. jan 2011
JA HÅNDVÆRKER CUP 12. dec 2010
Breddestævne 11. dec 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - 28. nov 2010
Vinter Cup 2010 - 2011 27. nov 2010 - 27. mar 2011
Danske Bank Cup 2010 i Måløv 20. - 21. nov 2010
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Champions League for Kids - vinterturnering 30. okt 2010 - 27. mar 2011
Lagkagestævne 2010 12. sep 2010
Danske Bank Cup 2010 i Værløse 5. sep 2010
Horsens Cup U11 - U/12 drenge/piger 21. - 22. aug 2010
Taastrup FC - Timevision Cup 2010 14. - 15. aug 2010
VM for U-10 & 12 drenge 19. jun 2010
Københavns Andelskasse Cup 2010 19. jun 2010
Fremad Amagers jubilæums ungdomsstævne 29. - 30. maj 2010
Danske Bank cup 24. maj 2010
Konica Minolta Cup 22. - 23. maj 2010
B 1903 Løve Cup 30. april - 2. maj 2010 30. apr - 2. maj 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
KB Sommer Mikro Cup 2010 24. - 25. apr 2010
97'er Træf 24. - 25. apr 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
Ganløse Nordea Cup feb 2010 27. - 28. feb 2010
KØGE BUGT CUP 2010 5. - 7. feb 2010
Måløv ungdomsstævne 5. - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
Danske Bank Cup (BSV) 22. - 24. jan 2010
Hornbæk Cup 22. - 24. jan 2010
KB Nytårs Mikrocup 2010 9. - 10. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
KB Julestævne 19. - 20. dec 2009
Danske Bank Julecup 4. - 6. dec 2009
Vinter-Cup 2009-2010 28. nov 2009 - 28. mar 2010
Danske Bank Cup 2009 i Måløv 14. - 15. nov 2009
AIF - Podestævne 20. sep 2009
Nordea Lagkagestævne 2009 13. sep 2009
Horsens pokalcup 2009 5. - 6. sep 2009
KB Cup 8. - 9. aug 2009
Ganløse Danske Bank Cup 2009 26. - 28. jun 2009
Danske Bank cup 1. jun 2009
Konica Minolta Cup 30. - 31. maj 2009
Danske Bank Mikro Cup 2009 30. maj 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
GHB PODESTÆVNE 22. feb 2009
Danske Bank Cup - BSV 23. - 25. jan 2009
VÆRLØSE CUP 2009 17. jan 2009
HB`s Indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2009
KB Julestævne 2008 6. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Møns FKs ungdomsstævne 2008 29. nov 2008
Indendørsstævne i Skovlunde 22. - 23. nov 2008
Frem Cup nov. 2008 16. nov 2008
Lagkagestævne 2008 14. sep 2008
LRS Cup 13. - 14. sep 2008
Stryhns Cup 2008 9. - 10. aug 2008
Brøndby Cup 3. - 8. aug 2008
Ganløse Danske Bank Cup 28. - 29. jun 2008
Rasmus Klump Mikro Cup 24. maj 2008
Maj Stævne 2008 10. - 12. maj 2008
Aalborg City Cup 1. - 3. maj 2008
Løvecup 2008 18. - 20. apr 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 1. - 2. mar 2008
Indendørsstævne BK Friheden 1. - 2. mar 2008
Frem Cup 2008 9. - 10. feb 2008
VÆRLØSE CUP 2008 19. jan 2008
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - 20. jan 2008
Spar Nord Cup 5. - 6. jan 2008
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007
Frem Cup 2007 17. - 18. nov 2007
Pædagogisk Vikarbureau Cup 2007 11. nov 2007
Sundby Cup 2007 8. - 9. sep 2007
Stryhns Cup 11. - 12. aug 2007
BS72 Drenge Festival 16. jun 2007
Danske Bank - Cup 28. maj 2007
Frems kagemandsstævne 17. maj 2007
Løvecup 2007 4. - 6. maj 2007

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Berlin Handball Cup
4. - 5. apr 2015
Arnhem Cup
4. - 5. apr 2015
U-10 Cup 2015
11. - 12. apr 2015
Hanse Cup
4. - 5. apr 2015
U-12 Cup 2015
18. - 19. apr 2015
Dronninglund Cup 2015
6. - 11. jul 2015
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr 2015
Prag Handball Cup
2. - 6. apr 2015
Potatiscupen
17. - 19. apr 2015
Generation Handball
4. - 8. aug 2015
U-12 Cup 2015
18. - 19. apr 2015
U-10 Cup 2015
11. - 12. apr 2015
Dronninglund Cup 2015
6. - 11. jul 2015
Potatiscupen
17. - 19. apr 2015
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr 2015
Prag Handball Cup
2. - 6. apr 2015
Generation Handball
4. - 8. aug 2015
Verler Handball Cup
23. - 24. maj 2015
Hanse Cup
4. - 5. apr 2015
Arnhem Cup
4. - 5. apr 2015
Følg Staevner.dk på Twitter