Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Bredballe IF

Klubnavn: Bredballe IF
Forkortelse: BIF
Adresse: Kirkebakken 9 A
Postnrby: 7120 Vejle Øst
Land: Danmark
Webadresse: www.bredballe-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Bredballe IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Bredballe IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Bredballe IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Bredballe IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Bredballe IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Bredballe IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Bredballe IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Bredballe IF. Ønsker Bredballe IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Bredballe IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
MG Gulve Futsal Cup 3. feb 2018
Tarpgaard Cup 13. aug 2017
BIF Sommerstævne / Føtex Cup 2011 13. aug 2011
Elite-stævne for U11 26. feb 2011
FutsalFestival for U11 30. dec 2010
Vinter turnering for U11 A-hold 6. nov 2010 - 20. mar 2011
BIF Sommerstævne / Føtex Cup 2010 7. aug 2010
Grundlovsstævne 5. jun 2010
Sommerstævne 8. aug 2009
Grundlovsstævne 5. jun 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Ølsted Cup 2018 16. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Middelfart Sparekasse Cup 2018 13. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - 4. feb 2018
MG Gulve Futsal Cup 3. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
HEI MINICUP 2018 6. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
Middelfart Sparekasse Julecup 27. - 30. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
BIF CUP 2017 B/C stævne 18. - 19. nov 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
FCM SAMFUND Støttecup 1. af 4 3. - 5. nov 2017
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland 12. okt 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Safari Fodbold Cup 2017 24. sep 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Tarpgaard Cup 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Ølsted Cup 2017 17. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
VEJEN CUP 2017 26. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
Fed Fodbold Fredag U10 & U11 21. april 21. apr 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
BIF CUP 4:4 for U8 B/C hold 25. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Futsal Stævne Taulov/Skærbæk 29. jan 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Gorms Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Eastside Viborg Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 22. - 30. okt 2016
Safari Fodbold Cup 2016 25. sep 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
RGIF 100 års Jubilæums stævne 20. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Ølsted Cup 2016 18. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
DGI Engum Cup 11. - 12. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
Jyske 3-bold Storstævne, Kolt/Hasselager IF 28. maj 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
SSK 3-bold cup 2016 13. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
Sportigan Pokalcup 2015 27. - 29. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Sportigan cup 2015 19. - 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
VSF Cup 2015 18. - 20. sep 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
KUV Mesterskabet 16. aug 2015
Rårup sommercup 8. aug 2015
U10 Cup (8-mands) 27. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
Ølsted Cup 2015 20. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - 7. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 22. mar 2015
DGI Minicup 4 - Rårup 15. mar 2015
BadeCup i Viborg 14. mar 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
ØLHOLM CUP 2015 31. jan - 1. feb 2015
Futsalstævne i Ejstrupholm 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Søllinge Boldklub og DGI Fyn Futsals stævne 10. jan 2015
Havndal CUP 10. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Nordea Cup 2015, Give 3. - 4. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
DGI Minicup 2 - Hedensted Centeret 6. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15 30. nov 2014
Thyras Cup 2014 29. - 30. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
DGI Cup - As IF 4. okt 2014
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 27. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Obtoncup 16. - 17. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
U8 - VM 21. jun 2014
DGI Engum Cup 15. jun 2014
Dalby Mølle Pokal 2014 14. - 15. jun 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Spar Nord Cup 2013 1. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Martinsen cup 24. - 25. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
Krone cup 2013 29. - 30. jun 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Ølsted Cup 2013 15. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter