Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Romdrup-Klarup Gymnastikforening

Klubnavn: Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Forkortelse: RGS
Adresse: Hellasvej 5
Postnrby: 9270 Klarup
Land: Danmark
Webadresse: www.rkg.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Romdrup-Klarup Gymnastikforening på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Romdrup-Klarup Gymnastikforening har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Romdrup-Klarup Gymnastikforening har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Romdrup-Klarup Gymnastikforening's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Romdrup-Klarup Gymnastikforening logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Romdrup-Klarup Gymnastikforening. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Romdrup-Klarup Gymnastikforening og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Romdrup-Klarup Gymnastikforening. Ønsker Romdrup-Klarup Gymnastikforening ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Romdrup-Klarup Gymnastikforening's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
RKG Cuppen 2018 18. - 19. aug 2018
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2016 12. - 14. aug 2016
RKG U-10 D træningsstævne 28. feb 2016
RKG Cuppen 2015 8. - 9. aug 2015
RKG Cuppen 2014 9. - 10. aug 2014
Spar Nord Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Dansk Bank RKG Cup 14. - 15. aug 2010
Dansk Bank RKG Cup 15. - 16. aug 2009
Danske Bank RKG Cup 16. - 17. aug 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
SPORT DRESS CUP, STORVORDE 16. sep 2018
RKG Cuppen 2018 18. - 19. aug 2018
Spar Nord Cup 2018 8. jul 2018
B52/AFC REMA 1000 Cup 30. jun - 1. jul 2018
Jutlander Bank cup 23. - 24. jun 2018
SUNCHARTER Landsby-cup 2018 23. - 24. jun 2018
Zebra Cup 2018 2. jun 2018
Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2018 21. - 22. apr 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 4. mar 2018
Sparekassen Vendsyssel Cup 16. - 18. feb 2018
Kongerslev Auto Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Terndrup Cup 13. jan 2018
Multiforum Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE 17. sep 2017
B52/AFC REMA 1000 Cup 10. sep 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Viborg Nørremarken 10. sep 2017
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Spar Nord Cup 2017 2. jul 2017
SUNCHARTER Landsby-cup 2017 24. - 25. jun 2017
Kiwi Cup Rosendal 2017 Spar Cup 21. maj 2017
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017 22. - 23. apr 2017
U10 Drenge B/C træningsstævne 18. mar 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 5. mar 2017
SIF Cup 7. - 29. jan 2017
KN-CUP 26. nov 2016
SHI Cup 2016 (U5 - U10) 9. okt 2016
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE 18. sep 2016
Jyske 3-bold Storstævne, Brønderslev IF 21. aug 2016
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2016 20. - 21. aug 2016
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2016 12. - 14. aug 2016
Rosenlund Cup 2016 10. - 13. aug 2016
Spar Nord Cup 3. jul 2016
B52/AFC Spar Nord Cup 26. jun 2016
SUNCHARTER Landsby-cup 2016 18. - 19. jun 2016
Claus Hvass EM Cup 18. - 19. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Kiwi Cup Rosendal 2016 29. maj 2016
ZEBRA CUP 2016 21. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
RKG U-10 D træningsstævne 28. feb 2016
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 9. - 11. okt 2015
SHI Cup 2015 (U5 - U10) 4. okt 2015
SSB JUBILÆUMSCUP 20. sep 2015
Spar Nord Cup Hadsund 29. aug 2015
McDonalds Paderup Cup 2015 29. aug 2015
MINI SKAW CUP 16. aug 2015
RKG Cuppen 2015 8. - 9. aug 2015
Bella Italia Cup 28. jun 2015
Jutlander Bank Cup 20. - 21. jun 2015
Spar Nord Landsby-cup 2015 20. - 21. jun 2015
ZEBRA CUP 2015 31. maj 2015
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 1. - 3. maj 2015
Vildmose CUP 2014 29. nov - 14. dec 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Vejgaard Efterårscup 2014 11. - 12. okt 2014
Jyske 3-bold Storstævne, AaB 30. aug 2014
RKG Cuppen 2014 9. - 10. aug 2014
Spar Nord Landsby-cup 2014 21. - 22. jun 2014
ZEBRA CUP 2014 25. maj 2014
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 26. - 27. apr 2014
JULESTÆVNE I BÆLUM HALLEN 28. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Vejgaard Efterårscup 2013 12. - 13. okt 2013
SydbankCup 2013 7. - 8. sep 2013
Bella Italia Cup 30. jun 2013
Spar Nord Landsby-cup 2013 22. - 23. jun 2013
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårs cup 27. - 28. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter