Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

BOV IF

Klubnavn: BOV IF
Forkortelse: BIF
Adresse: Harkærvej 3 A
Postnrby: 6340 Kruså
Land: Danmark
Webadresse: www.bovif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for BOV IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som BOV IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som BOV IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
BOV IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise BOV IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til BOV IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører BOV IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra BOV IF. Ønsker BOV IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du BOV IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Grænsecup håndboldstævne
HåndboldGrænsecup håndboldstævne

Grænsecup håndboldstævne
5. - 7. apr 2019

Bov IF Håndbold inviterer igen til Grænsecup Håndboldstævne for U14-U16. Det sker 5. - 7. april 2019 i Grænsehallerne, Kruså.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Select Grænsecup 2018 16. - 18. nov 2018
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Grænsecup håndboldstævne 7. - 9. apr 2017
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Intersport Grænsecup 2012 23. - 25. nov 2012
Fleggaards Select Intersport Grænsecup 2011 26. - 27. nov 2011
Grænse Cup 8. - 10. apr 2011
Select-Intersport Grænsecup 2010 27. - 28. nov 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sparkron Ulvehøj Cup 2019 4. - 13. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018 15. - 16. dec
Løjt Super Brugsen Cup 2018 14. - 16. dec 2018
Select Grænsecup 2018 16. - 18. nov 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
Maliq Sommer Cup 2018 2. jun 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Maliq Vinter Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Løjt Super Brugsen Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Ribe HK's EliteCup 2017 25. - 27. aug 2017
Team Vest ungdomscup 2017 21. maj 2017
Maliq Vinter Cup 2017 27. - 29. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Maliq Sommer Cup 2016 4. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Kellmann's VVS Cup 19. - 20. dec 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 18. - 20. dec 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Dybbøl Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Kloster cup 20. - 21. sep 2014
NB's pigecup 2014 16. aug 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Fest i By Cup 2014 18. maj 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
BNS Andelskassen CUP 24. aug 2013
Fodboldcup i løgumkloster 17. - 18. aug 2013
Fest i By Cup 2013 28. apr 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter