Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Roskilde BK af 1906

Klubnavn: Roskilde BK af 1906
Forkortelse: RG1906
Adresse: Rådmandshaven 6
Postnrby: 4000 Roskilde
Land: Danmark
Webadresse: www.rb1906.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Roskilde BK af 1906 på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Roskilde BK af 1906 har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Roskilde BK af 1906 har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Roskilde BK af 1906's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Roskilde BK af 1906 logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Roskilde BK af 1906. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Roskilde BK af 1906 og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Roskilde BK af 1906. Ønsker Roskilde BK af 1906 ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Roskilde BK af 1906's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo spar nord cup 2017 Herresenior/U19
Fodboldspar nord cup 2017 Herresenior/U19

spar nord cup 2017 Herresenior/U19
27. dec

Spar Nord Cup 2017 - Herreseniorstævne Onsdag den 27. december i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena, Møllehusvej 15 7 spillere pr. hold. Spilletid 7 min. pr. kamp. Vi forventer at spille med puljer á 5 hold, hvoraf de 2 bedste fra hver pulje fortsætter
Logo spar nord cup 2017
Fodboldspar nord cup 2017

spar nord cup 2017
27. - 30. dec

Roskilde Boldklub Indbyder til indefodboldstævne i dagene 27.- 30. december i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena, Møllehusvej 15 - 59. udgave Stævnerne på ½ bane afvikles i puljer á 5 hold og der spilles uden resultater. I rækkerne U 14 - U 8 starter al
Logo spar nord cup 2017 Kvinder
Fodboldspar nord cup 2017 Kvinder

spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec

Spar Nord Cup 2017 - Roskilde Boldklub Indbyder til indefodboldstævne Torsdag den 28. december i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena, Møllehusvej 15 - 59. udgave 7 spillere pr. hold. Spilletid 7 min. pr. kamp. Vi forventer at spille med puljer á 5 hold,
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
DGI St. Bededagsstævne i Roskilde 12. - 13. maj 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Bauháus Cup 2015 Herreseniorstævne 27. dec 2015
Roskilde Cup årgang 2006 23. aug 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
ABC Huse Cup 2011 2. jun 2011
RB 1906 Spar Nord Cup 27. - 30. dec 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - 17. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Regstrup ny auto cup 2017 25. - 26. nov 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
DGI Cup for U6-U9 i Vallensbæk 16. sep 2017
KIF CUP Sommerstævne 2017 9. sep 2017
HOLBÆK CUP 2017 9. - 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
DGI Cup for U6-U9 i Gadstrup 19. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
DGI & Sparekassen Sjælland Medaljestævne i Lynge B 25. jun 2017
Sportmaster/Segment Cup 2017 9. - 11. jun 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Greve Goal Show breddestævne 2017 13. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - 23. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
Gentofte Indoor Cup 26. feb - 26. mar 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 25. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
CC Sportswear cup 13. - 15. jan 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
If Cup 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Faxe Kondi Cup 13. - 15. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Super Brugsen OK stævne 17. jan 2016
VÆRLØSE CUP 2016 16. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - 22. nov 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
AFLYST - U10 Greve Goal Show 10. - 11. okt 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
BDO MINI-CUP 2015 22. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
ŠKODA Køge Cup 30. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Basisbank Cup 2015 7. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Østmøn FK´s ungdomsstævne 31. jan - 1. feb 2015
Maestro Cup 31. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - 18. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
SjSi Julestævne 2014 13. - 14. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 22. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 24/5 24. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
VB 1968 Micro Cup - Søndag 27/4 27. apr 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
Frederikssund Micro Cup 2014 23. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 31. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - 11. aug 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
JR Cup 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
BRANDE CUP 2017
2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
Kun for piger indefodboldstævne 1.
9. dec
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER
9. - 10. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Herlev Julecup 2017
2. - 3. dec
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER
16. - 17. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter