Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Løjt IF

Klubnavn: Løjt IF
Forkortelse:
Adresse: Løjt Skolegade 17
Postnrby: 6200 Aabenraa
Land: Danmark
Webadresse: www.loejt-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Løjt IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Løjt IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Løjt IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Løjt IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Løjt IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Løjt IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Løjt IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Løjt IF. Ønsker Løjt IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Løjt IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Løjt IF Cup 2017
FodboldLøjt IF Cup 2017

Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov

Kom til Løjt IF Cup 2017 og få en fantastisk oplevelse med jeres fodboldhold. Vi gør meget ud af vores stævne, hvor der er mulighed for at vinde rigtigt flotte præmier.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Løjt Dinitrol Cup 2017 19. aug 2017
Løjt IF 3-bold Cup 25. feb 2017
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 18. - 20. dec 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
Intersport Cup 2013 28. - 29. dec 2013
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Løjt Open 25. maj 2013
Jysk Tagpap Cup 1. - 3. mar 2013

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Øens Hold Cup 24. - 26. mar 2017
Assens Cup 2017 18. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Løjt IF 3-bold Cup 25. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Maliq Vinter Cup 2017 27. - 29. jan 2017
Tresu CUP 1 27. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
Høje Kolstrup Stævne 2016 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 22. - 30. okt 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
VBI Cup 28. maj 2016
ØENS HOLD CUP - DRENGE 18. - 20. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
SUF´s Julestævne 2015 27. - 29. dec 2015
Kellmann's VVS Cup 19. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Høje Kolstrup Stævne 2015 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Løsning IF Pige Cup 13. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
NB's pigecup 2015 22. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
123LAGERSALG - DGI CUP 21. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Odense Renovations Cup 2015 13. - 14. jun 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - 7. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Lotra Cup 2015 Drenge 7. - 8. mar 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
SponsorCup 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Tresu Cup "Mini" 10. - 11. jan 2015
Dybbøl Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Wunderelf julecup 14. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Høje Kolstrup Stævne 2014 22. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 21. - 22. - 23. november 21. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
UIF Cup 2014 27. sep 2014
Bjert Cup 13. - 14. sep 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
NB's pigecup 2014 16. aug 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
U8 - VM 21. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
BGIF U8 25. maj 2014
BGIF Cup 2014 24. maj 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - 20. apr 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Intersport Cup 2013 28. - 29. dec 2013
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Høje Kolstrup Stævne 2013 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
BNS Andelskassen CUP 24. aug 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
Madsby Pige Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
Løjt Open 25. maj 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Lotra Cup 2013 23. mar 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gorms Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
BK Friheden Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december
15. - 17. dec
SjSi Julestævne 2017
9. - 10. dec
LGF Cup 2018
26. - 28. jan 2018
Sportmaster Cup Holbæk U5-U12
13. - 14. jan 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december
9. - 10. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Følg Staevner.dk på Twitter