Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

SUB Sønderborg

Klubnavn: SUB Sønderborg
Forkortelse: SUB
Adresse: Borgmester Andersensvej 100
Postnrby: 6400 Sønderborg
Land: Danmark
Webadresse: www.sub-sonderborg.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for SUB Sønderborg på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som SUB Sønderborg har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som SUB Sønderborg har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
SUB Sønderborg's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise SUB Sønderborg logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til SUB Sønderborg. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører SUB Sønderborg og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra SUB Sønderborg. Ønsker SUB Sønderborg ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du SUB Sønderborg's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Mini EM 2012 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2012

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Møgeltønder CUP 2018 1. - 2. sep
Pandekage Cup 26. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Løjt IF Sommerstævne 2. jun 2018
Maliq Sommer Cup 2018 2. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
KIA CUP 2018 13. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
NSU CUP 2018 23. feb - 17. mar 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Maliq Vinter Cup 2018 26. - 28. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018 12. - 14. jan 2018
SUF´s Julestævne 2017 27. - 29. dec 2017
SUF´s Julestævne 2017 27. - 29. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Kellmann's VVS Cup 2017 16. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
B1909 Kreafunk Cup 2017 8. - 10. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Møgeltønder CUP 2017 2. - 3. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Tarpgaard Cup 13. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
Maliq Sommer Cup 2017 3. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
Fest i By Cup 2017 14. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Mejrup GU Double Cup 31. mar - 2. apr 2017
Carlsberg Sport Cup 2017 5. - 26. mar 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
B1909 Combi Cup 2017 3. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Maliq Vinter Cup 2017 27. - 29. jan 2017
Tresu CUP 1 27. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Høje Kolstrup Stævne 2016 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Møgeltønder Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
Maliq Sommer Cup 2016 4. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
VBI Cup 28. maj 2016
Fest i By Cup 2016 24. apr 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 5. - 6. mar 2016
Hjem-IS Cup 3-bold 28. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Kellmann's VVS Cup 19. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
Høje Kolstrup Stævne 2015 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Møgeltønder Cup 5. - 6. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
NB's pigecup 2015 22. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Fest i By Cup 2015 3. maj 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
Dybbøl Cup 2015 9. - 11. jan 2015
SUF´s Julestævne 2014 27. - 29. dec 2014
NSU CUP 2015 20. dec 2014 - 14. mar 2015
Høje Kolstrup Stævne 2014 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
NB's pigecup 2014 16. aug 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
BGIF U8 25. maj 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Kolding Kunstgræs Cup 2013 10. nov 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
BNS Andelskassen CUP 24. aug 2013
Løjt Open 25. maj 2013
Fest i By Cup 2013 28. apr 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter