Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Tune IF

Klubnavn: Tune IF
Forkortelse:
Adresse: Tunehøj 7
Postnrby: 4030 Tune
Land: Danmark
Webadresse: www.tune-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Tune IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Tune IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Tune IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Tune IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Tune IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Tune IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Tune IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Tune IF. Ønsker Tune IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Tune IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
Bauhaus cup 8. - 9. sep 2018
Cup12 24. - 26. aug 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - 12. aug 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - 11. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 3. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER 9. - 10. dec 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) 3. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 26. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
HOLBÆK CUP 2017 9. - 10. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
Sportmaster/Segment Cup 2017 9. - 11. jun 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Skoda Slagelse Cup 2017 25. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
8-mands turnering for U10 drenge 25. mar - 11. jun 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
AIK 65 Strøby Cup 2017 27. jan - 5. feb 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
DGI Cup - Gadstrup IF 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
If Cup 28. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Sengeløse afslutnings stævne 19. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) 20. mar 2016
1/2 bane stævne for U6 og U7 i Gevninge - 6. runde 5. mar 2016
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 14. maj 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - 25. jan 2015
DGI Futsalstævne Hvalsø 17. jan 2015
DGI Breddestævne St. Merløse 10. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse 4. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Rema 1000 Pigecup 2014, Frederikssund 22. - 23. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Nygaard Cup 17. - 19. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 14. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter