Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Marienlyst

Klubnavn: Marienlyst
Forkortelse:
Adresse: Windelsvej 138
Postnrby: 5000 Odense C
Land: Danmark
Webadresse: www.b-marienlyst.dk/


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Marienlyst på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Marienlyst har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Marienlyst har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Marienlyst's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Marienlyst logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Marienlyst. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Marienlyst og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Marienlyst. Ønsker Marienlyst ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Marienlyst's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Albani Cup 2013 9. - 10. aug 2013
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
The Gym Cup 2012 17. nov 2012
UGPLUS Cup 2012 17. nov 2012
Marienlyst Drenge Cup 2012 19. aug 2012
Marienlyst Pige Cup 2012 18. aug 2012
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Albani Cup 2011 19. nov 2011
Retro Cup 2011 19. nov 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Danske Bank Cup 2009 - Marienlyst bk. 18. - 20. dec 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Intersport Cup - Munkebo 2015 30. jan - 1. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
Fyns Største Seniorstævne 9. - 10. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Fyns Største Seniorstævne 3. - 4. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Albani Cup 2013 9. - 10. aug 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013
Sportmaster Cup - Munkebo 2013 9. feb 2013
B 67 CUP 2013 9. feb 2013
KB Cup 2013 2. - 3. feb 2013
BIFUS-CUP 2013 26. jan 2013
Kildemoes Cup 26. - 27. jan 2013
TPI FAXE KONDI CUP 2013 19. - 27. jan 2013
Fyns Største Seniorstævne 4. - 6. jan 2013
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
Sparekassen Faaborg Cup 7. - 9. dec 2012
Hedensted IF Indefodbold 2012 2. dec 2012
DALBY -STÆVNET 2012 30. nov - 2. dec 2012
Julestævne - Skårup 24. nov - 2. dec 2012
ALLESØ CUP 2012 23. - 25. nov 2012
Fleggaards Select Intersport Grænsecup 2012 23. - 25. nov 2012
Sport-Master Cup '12 23. - 25. nov 2012
B1909 Indefodboldstævne 16. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 10. - 11. nov 2012
Marienlyst Pige Cup 2012 18. aug 2012
B93/HIK Pige Cup (marts) 25. mar 2012
Fjordager- mini medaljestævne 2012 17. mar 2012
OGIF CUP 2012 17. - 19. feb 2012
KB Cup 2012 4. - 5. feb 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
Morud Julestævne 2011 2. - 10. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Fraugde 2. - 4. dec 2011
Danske Bank Cup, AU&I 26. - 27. nov 2011
Veflinge Cup 2011 25. - 27. nov 2011
Dalby Stævnet 19. - 20. nov 2011
Danske Bank Cup/Munkebo 18. - 20. nov 2011
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 11. - 13. nov 2011
Solsikke Cup 2011 27. - 28. aug 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2011 2. - 3. apr 2011
OGIF CUP 2011 18. - 20. feb 2011
Nordea Cup Kerteminde 5. - 6. feb 2011
Stævne for ungdomshold i Ølholm 28. jan - 6. feb 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (22/23) 22. - 23. jan 2011
Dansk Bank Cup 2011 20. - 23. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (2.weekend) 14. - 16. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (1.weekend) 7. - 9. jan 2011
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
Fair Play Cup 11. dec 2010
RMÅ Cup 2010 10. - 19. dec 2010
Veflinge Cup 2010 3. - 5. dec 2010
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Fraugde 3. - 5. dec 2010
Allesø Cup 2010 26. - 28. nov 2010
Dalby Stævnet 20. - 21. nov 2010
B1909 Indefodboldstævne 19. - 21. nov 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
B1909 Opstartsstævne 9. - 13. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
U-10 Cup 2015
11. - 12. apr
Septemberstævne
12. - 13. sep
U-12 Cup 2015
18. - 19. apr
Arnhem Cup
4. - 5. apr
Berlin Handball Cup
4. - 5. apr
Potatiscupen
17. - 19. apr
Dronninglund Cup 2015
6. - 11. jul
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr
Generation Handball
4. - 8. aug
Verler Handball Cup
23. - 24. maj
Vesterhavs Cup 2015 Håndbold
23. - 24. maj
Septemberstævne
12. - 13. sep
Bergen Cup
25. - 28. jun
U-12 Cup 2015
18. - 19. apr
U-10 Cup 2015
11. - 12. apr
Dronninglund Cup 2015
6. - 11. jul
Potatiscupen
17. - 19. apr
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr
Prag Handball Cup
2. - 6. apr
Generation Handball
4. - 8. aug
U-12 Cup 2015
18. - 19. apr
U-10 Cup 2015
11. - 12. apr
Prag Handball Cup
2. - 6. apr
Arnhem Cup
4. - 5. apr
Potatiscupen
17. - 19. apr
Hanse Cup
4. - 5. apr
Berlin Handball Cup
4. - 5. apr
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr
Følg Staevner.dk på Twitter