Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Ubberud IF

Klubnavn: Ubberud IF
Forkortelse:
Adresse: Ubberudvej 31
Postnrby: 5491 Blommenslyst
Land: Danmark
Webadresse: www.ubberud-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Ubberud IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Ubberud IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Ubberud IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Ubberud IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Ubberud IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Ubberud IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Ubberud IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Ubberud IF. Ønsker Ubberud IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Ubberud IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
UIF Cup 2014 27. sep 2014
Podestævne i Ubberud Hallen 12. jan 2013
Herre Senior Stævne 8. dec 2012
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 10. - 11. nov 2012
Podestævne i Ubberud Hallen 4. feb 2012
Herre Senior Stævne 10. dec 2011
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 11. - 13. nov 2011
Podestævne i Ubberud Hallen 5. feb 2011
Herre Senior Stævne 22. jan 2011
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 12. - 14. nov 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sanderum Pige Cup 2. december 2018 2. dec
Fodbold Stævne Højby 2018 17. - 18. nov 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Super Brugs Cup 2018 10. - 12. aug 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Boys Indoor Cup Marts 2018 9. - 11. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018 12. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
KORUP REMA 1000 CUP 2018 5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2017 19. - 20. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Marcus Cup 19. - 20. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - 19. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
BIF CUP TØZER 30. jan 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
SB Pige CUP 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BedreBolig Indestævne 2015 24. - 25. okt 2015
Løsning IF Pige Cup 13. sep 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - 16. aug 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
EDC Funder CUP 2015 31. maj 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Bager From CUP '15 7. mar 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Tved Cup 16. - 18. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Tved Cup 2014 10. - 12. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Korup Cup 10. aug 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter