Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Sorø IF Freja

Klubnavn: Sorø IF Freja
Forkortelse:
Adresse: Ringstedvej 20
Postnrby: 4180 Sorø
Land: Danmark
Webadresse: www.sorøfreja.dk/


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Sorø IF Freja på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Sorø IF Freja har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Sorø IF Freja har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Sorø IF Freja's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Sorø IF Freja logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Sorø IF Freja. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Sorø IF Freja og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Sorø IF Freja. Ønsker Sorø IF Freja ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Sorø IF Freja's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Futsalstævne i Sorø 28. jan 2018
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
Halvbanestævne i Sorøhallen for de yngste 25. feb 2017
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Halvbanestævne i Sorøhallen for de yngste 5. nov 2016
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
Nytårscup 2013 27. - 30. dec 2013
Nytårscup 2012 28. - 30. dec 2012
Nytårscup 2012 28. - 30. dec 2012
Nytårscup Freja 29. dec 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Undløse Cup Uge 26 2018 26. - 30. jun 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - 18. feb 2018
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
Stenlille Cup 2017 17. - 19. nov 2017
Brolagt Pinsecup 2017 2. - 4. jun 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - 15. jan 2017
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 26. - 27. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
Silence cup 23. okt 2016
DGI Cup - Suså IF 25. sep 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Sparekassen Sjælland Cup 12. sep 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - 3. maj 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
SjSi Julestævne 2014 13. - 14. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
Kaeser Cup Ringsted 1. nov 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
Taastrup FC - Futsal stævne 2014 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Nygaard Cup 17. - 19. jan 2014
Nytårscup 2013 27. - 30. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Sportmaster Cup 29. nov - 1. dec 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 16. nov 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
VORDINGBORG BANK CUP 2013 - ØRSLEV 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter