Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Dalby Gymnastikforening

Klubnavn: Dalby Gymnastikforening
Forkortelse: DGF
Adresse: Dalbyvej 108
Postnrby: 6000 Kolding
Land: Danmark
Webadresse: www.dalbygf.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Dalby Gymnastikforening på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Dalby Gymnastikforening har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Dalby Gymnastikforening har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Dalby Gymnastikforening's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Dalby Gymnastikforening logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Dalby Gymnastikforening. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Dalby Gymnastikforening og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Dalby Gymnastikforening. Ønsker Dalby Gymnastikforening ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Dalby Gymnastikforening's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Dalby Mølle Pokal 2012 31. maj - 3. jun 2012
Danske Bank Cup Dalby 2012 28. - 29. jan 2012

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Garant Cup 2018 23. - 25. nov 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - 18. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Safari Fodbold Cup 2018 23. sep 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Pandekage Cup 26. aug 2018
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Boys Indoor Cup Marts 2018 9. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne 3. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018 / 1 10. feb 2018
FLEXA CUP 2018 10. - 11. feb 2018
SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018 9. - 10. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1913 CUP 2. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018 13. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017 8. - 10. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Safari Fodbold Cup 2017 24. sep 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne 27. aug 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
FB Cup 25. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
Tresu CUP 1 27. - 29. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 22. - 30. okt 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Ræven Cup 14. - 15. maj 2016
Team Vest ungdomscup 2016 8. maj 2016
FB Cup 5. maj 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 5. - 6. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
TRESU mini MINI CUP 6. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Tarp B 13. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
Tresu Cup "Mini" - 1. februar 1. feb 2015
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
DGI Kval-stævne - Pigehold 13. - 14. dec 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Dalby Mølle Pokal 2014 14. - 15. jun 2014
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 10. maj 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
SIF Mini Cup 2014 1. - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
SSK sommercup 2013 22. - 23. jun 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter